Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

PO STOPÁCH na hrad Hričov

A cache by Markol. Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Wednesday, 29 August 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


PROLÓG

Pozývame Vás na event, vďaka ktorému môžete spoznať známe a aj menej známe miesta našej krajiny. Chceme sa spolu s vami vybrať na zaujímavé miesta, ktoré si určite zaslúžia našu pozornosť. Určite aj vy máte svoje obľúbené miesto alebo miesta, kde sa už dlho chystáte, tak nám dajte tip a môžeme tam ísť spolu. Tešíme sa na stretnutia a objavovanie nových miest.

Hrad Hričov

Zo skalných brál severného okraja Súľovských vrchov vyrastajú polorozpadnuté múry hradu Hričov, jedného z najstarších hradov na Považí. Názov Hričov je odvodený od slova grič – skala, skalnatý. Pôvod pevnosti siaha do 13. storočia, pravdepodobne bola postavená niekedy po pustošivom tatárskom vpáde.  K postupnému chátraniu pevnosti dochádza už od začiatku 17. storočia, kedy bola spustošená hajdúsmi, a následne, po vymretí oravsko-turčianskej vetvy Thurzovcov, definitívne opustená.

Ako na hrad?

Na hrad je prístup z obce Hričovské Podhradie smerom na Roháč alebo Bradu. Z Hričovského Podhradia, vedie k hradu červeno značený chodník – vystupujeme po bývalej hradnej ceste na strmý hrebeň. Mierne náročná trasa vedie cez lúku, potom lesom, náročnejší úsek je prechod cez žľab, odtiaľ k rozcestníku, potom krátkou odbočkou k zrúcaninám hradu.Celá cesta na hrad trvá zhruba 50min.

Program

Stretneme sa 29.8. o 14:00 na hrade a event potrvá do 14:30. Počas tejto polhodinky preskúmame hrad, zabavíme sa a strávime príjemný čas s priateľmi.

 

Eventové SWG sa bude robiť podľa záujmu, treba napísať do WA logu, či máte oň záujem a spoplatnené budú po 0,30€/kus. Uzávierka na SWG bude orientačne 18.8.2018. Kto sa logne po tomto termíne, prípadne nenapíše, že chce swg, nemusí ho mať isté!

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

93 Logged Visits

Archive 1     Will Attend 48     Attended 41     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 76 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.