Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

ŠVP - FARMA I

A cache by Simon Cooper Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, August 11, 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:
Všeobecné info o eventoch ŠVP - FARMA
Eventy pod názvom Škola v prírode prinášajú záujemcom množstvo prednášok a programu pre deti aj dospelých, ale nie vždy je možné prírodu priniesť priamo medzi vás.
Po druhom ročníku sa nám ŠVP eventy prehupli na status MEGA čo zároveň spôsobilo, že už nie sú tak osobné, akoby si niektoré témy zaslúžili. Pochopiteľne je jednoduhšie pozvať vás medzi chovateľov a pestovateľov ako sťahovať na Školu v prírode celé farmy.
Neviem nakoľko vás tento koncept osloví. Ide len o malý eventový doplnok tém, ktoré nie je jednoduché realizovať na mega evente Škola v prírode a zároveň možnosť si samostatne, ale aj so svojimi deťmi užiť výlet na farmy a ranče Slovenska.
Na úvod som pre vás pripravil prvých 10 fariem/rančov.
Následne vyhodnotím záujem, nezáujem, reakcie vás, vašich detí a podľa toho sa nastavia ďalšie eventy.

Upozorňujem, že eventy ako samostatné stretnutia nie sú spoplatňované, ale mnoho fariem vstupné vyberá v pevnej alebo dobrovoľnej výške! Kde to bude možné, budeme platiť zvýhodnený vstup ako vopred nahlásená organizovaná skupina pod OZ Permoníci, čo je občianske združenie pre kešerov práve na takéto akcie. Vstupné farmám slúži napríklad na pokrytie časti nákladov pre chované zvieratá.


SPOZNÁME
Cieľom farmárských eventov je, aby sme spoločne spoznali život na farmách, ktorí poniektorí poznajú aj zo svojich domovov a iní len z televíznej obrazovky. Postupne si predstavíme včely, hovädzí dobytok, kozy, ošípané, husy, bažanty, sliepky. Nebudú však chýbať ani zvieratá, ktoré u nás v domácnostiach či lesoch bežne nestretneme. Budú to pštrosy, klokany, horský škótsky dobytok. Do oči sa nám zapozerá muflón, veverička, králik, emu, líška, los, lamy, jelene... Na mnohých farmách je aj doplnkový program ako jazda na koni, jazda na vláčiku, na vlečke traktora a podobne. Ak nám počasie dovolí stretneme sa aj pri farmárskych opekačkách.


ŠVP - FARMA I - Včelárska paseka v Kráľovej pri Senci
Sériu eventov začneme chovom včiel.
Naše pohľady a sluch zameriame na areál, kde sa počas soboty môžeme vidieť a spoznať:
činnosť ukážkovej včelnice, činnosť včelárského múzea, čaká nás praktická ukážka získavania a spracovania peľu (mrazenie, sušenie, triedenie) , výroba medoviny, výroba a úprava medu, výroba tureckých medov, dobové stolárstvo - výroba úľov, bylinkárka, šúpoliarka. Niektoré včelárske výrobky si budete môcť aj zakúpiť.
Deti budú čakať lanové preliezky a hojdačky na stromoch v areáli, nebude chýbať ani bábkové divadlo a ukážky výcviku sokoliarov.


STRETNUTIE, TRVANIE EVENTU, SWG A VSTUPNÉ
Stretneme sa na súradniciach eventu o 09:00, povieme si základné informácie o včelárstve a možnom ďalšom programe. Oficiálnu časť eventu ukončíme o 09:30.

Hneď po ukončení sa DOBROVOĽNE so mnou môžete presunúť na ďalší program do areálu po zaplatení vstupného v sume 3,50 € na osobu (dieťa aj dospelý). Vstupné si zabezpečuje organizátor programu v areáli, nie owner eventu. Vstupenka sa možno bude dať vymeniť za hlavný obed.

Eventové SWG budú k dispozícií v cene 0,4 € za kus.

UPOZORŇUJEM, ŽE JE MOŽNÝ AJ POSUN SÚRADNÍC, PRETO JE POTREBNÝ TVOJ WA LOG (resp. si daj event do sledovačky) a neunikne ti žiadna správa.

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

55 Logged Visits

Write note 4     Archive 1     Will Attend 25     Attended 22     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 6 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.