Skip to content

ŠVP - FARMA III Event Cache

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
Hidden : Saturday, 15 September 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:
Všeobecné info o eventoch ŠVP - FARMA
Eventy pod názvom Škola v prírode prinášajú záujemcom množstvo prednášok a programu pre deti aj dospelých, ale nie vždy je možné prírodu priniesť priamo medzi vás.
Po druhom ročníku sa nám ŠVP eventy prehupli na status MEGA čo zároveň spôsobilo, že už nie sú tak osobné, akoby si niektoré témy zaslúžili. Pochopiteľne je jednoduhšie pozvať vás medzi chovateľov a pestovateľov ako sťahovať na Školu v prírode celé farmy.
Neviem nakoľko vás tento koncept osloví. Ide len o malý eventový doplnok tém, ktoré nie je jednoduché realizovať na mega evente Škola v prírode a zároveň možnosť si samostatne, ale aj so svojimi deťmi užiť výlet na farmy a ranče Slovenska.
Na úvod som pre vás pripravil prvých 10 fariem/rančov.
Následne vyhodnotím záujem, nezáujem, reakcie vás, vašich detí a podľa toho sa nastavia ďalšie eventy.

Upozorňujem, že eventy ako samostatné stretnutia nie sú spoplatňované, ale mnoho fariem vstupné vyberá v pevnej alebo dobrovoľnej výške! Kde to bude možné, budeme platiť zvýhodnený vstup ako vopred nahlásená organizovaná skupina pod OZ Permoníci, čo je občianske združenie pre kešerov práve na takéto akcie. Vstupné farmám slúži napríklad na pokrytie časti nákladov pre chované zvieratá.


Cieľom farmárských eventov je, aby sme spoločne spoznali život na farmách, ktorí poniektorí poznajú aj zo svojich domovov a iní len z televíznej obrazovky. Postupne si predstavíme včely, ovce, hovädzí dobytok, kozy, ošípané, husy, bažanty, sliepky. Nebudú však chýbať ani zvieratá, ktoré u nás v domácnostiach či lesoch bežne nestretneme. Budú to pštrosy, klokany, horský škótsky dobytok. Do oči sa nám zapozerá muflón, veverička, králik, emu, líška, los, lamy, jelene... Na mnohých farmách je aj doplnkový program ako jazda na koni, jazda na vláčiku, na vlečke traktora a podobne. Ak nám počasie dovolí stretneme sa aj pri farmárskych opekačkách.


Sériu eventov pokračujeme vo Zveroparku pod hradom Revište.
Na našu návštevu sa teší lesná a poľná zver - bažant, daniel, kuna, líška, diviak, jarabica, muflón aj srnec. V rámci okruhu vo Zveroparku stretneme aj hospodárske zvieratá - kuru, perličku, sviňu, tura, králika a našu pozornosť určite zaujmú cudzokrajné zvieratá.
Medzi nimi spoznáme jeleňa japonského, holandskú minikozu, skunka, morku divú. Do očí sa nám šťastne zapozerá emu, bažant, hodvábnička, mara stepná, los európsky, kozorožec kaukazský.
No a keď nám stále bude málo môžeme nájsť aj pstruha a tiež raka riečneho.


Na súradniciach eventu sa streteme o 09:39, oficiálnu časť eventu (bez platby vstupného) ukončíme o 10:09. Do Zveroparku vchádzame po úhrade vstupného v pokladni o 10:10. Ak máš záujem aj o prehliadku a nielen o eventový bodík, tak stačí, ak budeš na súradniciach o desiatej.

Vstupné do Zveroparku bude podľa ich aktuálneho cenníka, resp. zvýhodnené je v riešení.
Ako bonus PRIPRAVUJEM komentovaný sprievodný program "Život v lese / Hospodársky dvor", tak uvidíme či sa podarí, keďže tam tento mesiac došlo k personálnym zmenám.

Okrem zvierat a programu v areáli nájdeme aj bufet, detské ihrisko, trampolína, teší sa na nás aj hladkací kohútik. Možný je aj rybolov a následné grilovanie rýb na piknikovej lúke. Parking je možný priamo na súradniach eventu.
Eventové SWG budú.
Uzávierka sa bude robiť podľa počtu WA logov v piatok 6. 9. 2018.

KAŽDÉ ZÚČASTNENÉ DIEŤA DOSTANE OD OWNERA CERTIFIKÁT O ABSOLVOVANÍ ŠVP - FARMY.
Poteší, ak vo WA logu uvediete aj krstné meno dieťaťa (do 15r.).

Pre záujemcov sa ponúka aj možnosť získať MAXI SWG (10x2 cm, buk) s trackovacím kódom a všeobecným motívom ŠVP-FARMA. K veľkému drevu je zároveň klasické swg s motívom série eventov.
Ak chceš byť okamžite informovaný o prípadných zmenách zaloguj sa WA logom.


V piatok poobede svoje brány otvorí piaty ročník GeoStanovačky.
Tá sa bude konať v uzatvorenom areáli Zveroparku. Na programe bude ako vždy množstvo zábavy, hier, čaká nás večerný ohník, gitarky a počas dňa práve tento event zo série ŠVP - FARMA a CITO event nižšie. Rád sa s tebou stretnem aj na stanovačke, ktorú nájdeš pod GC kódom GC7TC5P.

V sobotu poobede začíname výšlap na hrad Revište, kde nás budú čakať nové zážitky na CITO evente. Okrem tvrdej makačky pri upratovaní a spolupráci s ďalšími dobrovoľníkmi na obnove hradu Revište získaš aj virtuálny suvenír za CITO event. Vidíme sa na CITO na hrade Revište.

Additional Hints (No hints available.)