Skip to content

This cache has been archived.

SimonCooper.sk: Vidíme sa opäť niekedy niekde.
Ďakujem.

Dovidenia.

More
<

6. vyrocie konca sveta

A cache by Simon Cooper Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Thursday, 20 December 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Ak tieto riadky čítaš sám (vieš čítať), tak si ako jeden z mála prežil rok 2012. Na svete nás ostalo len pár miliárd čo je len tak, tak na to, aby sme mohli spoločne pospomínať na časy minulé, kreatívci aj tie budúce, ale predovšetkým si zhrnúť kešerské zážitky za posledných 6 rokov života. Úplne ideálne by bolo len za posledný rok a určite nie rovnaké ako sme už videli minulý rok, keď sme si pripomínali 5. ročník. Ako na to sa dočítaš nižšie. Najprv si však zaspievajme.
Padá sniežik bielučký, na polia a na lúčky, na záhrady na lesy, vtáčik malý kdeže si.
Tu na dvore bývam, pod strechou sa skrývam, zima mi je juchuchu, mám teplúčko v kožuchu.
Stačí.

Kešerská foto skladačka na plátne

Pozývam ťa na spoločné stretnutie, kde si fotografiami pripomenieme svoje zážitky za posledných 6 rokov vo svete geocachingu.
Ide presne o termín plný zážitkov v novom svete, ktorý vznikol po poslednom konci sveta. Preto aj teba chcem poprosiť, aby si sa aktívne zapojil do prípravy eventu a na to potrebujem maličkosť z tvojho GC archívu:
- vyber minimálne 6 a maximálne 12 obľúbených fotografií fotených na ŠÍRKU (širšia než vyššia) z tvojich kešerských zážitkov po dátume 21. 12. 2012 (najvhodnejšie sú od 21. 12. 2017)
Je len na tebe či na fotografiách bude obľúbená túra, ty s peknou keškou v ruke alebo iná, pre teba dôležitá, napríklad z eventov. Témou je geocaching, preto prosím fotky nájdených mačičiek z dovolenky na Šírave do výberu nedávaj a bývalé frajerky z fotiek nevystrihuj (robí to dieru na plátne).
Fotografia by nemala byť menšia ako 1000 pix. na šírku a nech má len koncovku .jpg. Nechce sa mi upravovať čo nemusím. Ak pošleš foto na výšku, tak aspoň v párnych číslach, resp. si skús doma otočiť a pozerať telku na výšku.
- fotografie pošli LEN A LEN na email: 2012@simoncooper.sk
Keďže denne zmizne množstvo príloh v čiernej diere, tak si počkaj na odpoveď, že mááám a teda môžeš počítať s tým, že sa aj tvoje fotografie objavia na projekcii.
Avšak prosím o trpezlivosť. Možno ti odpíšem hneď, možno až 13. decembra, keď ich začnem uzatvárať. Preto ušetri môj čas a nevypisuj mi na fejsbuky, twiteri, mesendžeri a korenšpondenčné lístky či ich mám. O linky na sťahovanie nestojím.
V emaily mi bez výnimky uveď SVOJ NICK nech je jasné kto fotografie poslal, prípadne aj lokalitu (pr. Lada, Smilno, Pichne, Držkovce, Černochov, Vybúchanec, Husák, Zubrohlava, Sliepkovce).
Bez nicku ich nepustím. Fotky mi pošli skôr, ako bosorky Lucie budú poletovať, tj do 13. decembra 2018. Inak ich už nemusím stíhať zaradiť do výberu, keďze stále kdesi poletujem.
- opíš mi ich
Rád k ním hodím napr. názov eventu, miesto, názov kešky, dátum a samozrejme nick. Z minulého ročníka viem, že máte záujem aj rozprávať o tom čo je na fotografiách, ale budeš časovo limitovaný a neozvučený. Teda nehrozí, aby si o svojich fotkách rozprával 10 minút, keďze pravdepodobne nebudeš jediný s fotografiami. Aký priestor dostaneš, ak más chuť sa ukáže pri uzávierke. Určite mi záujem rozprávať o fotkách napíš v maily pri posielaní.
- nevkladaj priamo do fotiek žiaden pokec
Bude fajn, ak sa to bude niesť v jednej grafickej úprave, poteší ak nebudú obsahovať d´átum cez fotku ako v 92om.
- všetky prijaté fotografie budú použité výlučne na tomto evente
Čo v praxi znamená, že sa nemusíš obávať o ich ďalší osud. Vážne ich nepotrebujem na nič iné a pri mojom vzťahu zbaviť sa všetkého čo nepotrebujem budem rád, ak odídem aspoň s mobilom.
- odoslaním fotiek súhlasíš s ich uverejnením a si považovaný za ich autora
Jednoducho mi dávaš súhlas, že neslúžia len na spríjemnenie mojich večerov, ale môžu byť na evente verejne premietané cez projektor bez ohľadu či si ich fotila ty alebo tvoj bývalý. Ide o kešerskú partičku na tomto evente, nie iné eventy a cudzie davy v krčme.
- vyhradzujem si právo výberu fotografií
Určite netúžim po zasahovaní do tvojich obľúbených fotiek. Môže sa však stať, že budú rovnaké alebo podobné ako fotky tvojho kešerského parťáka, bývalej i budúcej. Tiež sa môze stať, že sa niekto vidí príťažlivý v plavkách na pláži s petkou v ruke. Proste vyberiem to tak, aby boli prístupné aj deťom a bolo tam čo najviac krásnych žien. Teda samozrejme čosi z kešerského sveta.
- kto môže poslať fotografie?
Ktokoľvek aspoň s nimimálnou šancou a plánom sa eventu aj osobne zúčastniť. Ak ti do toho čosi skočí nevymažem ťa zo života, len ti nezačapkajú, ak sa budú páčiť.
- nesúťažime. Zabávame sa, inšpirujeme sa.
Nemusíš byť reklamným mágom, aby si pochopil, že najväčším magnetom na davy sú deti, šteniatka a baby. Nech je na tvojich fotkách kľudne dieťa aj šteniatko, ale nezabudni, že sa to musí týkať geocachingu.
- čo ak ich bude málo?
Vôbec nič. Budem vás týrať mojími, vy do mňa pichať špendlíky a oblievať ma pivom.

Kto je kto

Poznáš to. Sedíš si so známymi za jedným stolom, pribudne nová tvár, zoznámite sa a skôr či neskôr sa rozídete svojimi cestičkami.
Niektorí ľudia ti ostanú v pamäti, niekedy tak dokonca vznikajú aj lásky na prvý pohľad a niektorí ti životom len prejdú, zapadnú prachom, viac sa nestretnete.
Potom sú ľudia, ktorých poznať chceš, chceš ich vnímať ako priateľ, chceš poznať ich mená a v našom svete aspoň nicky.
Chceš, ale... Stretávame sa na eventoch od roku 2013 (po konci sveta). S mnohými z vás sa stretávame celé roky a vidíme sa na eventoch aj stovky kilometrov od Košíc. Pozdravíme sa aj na iných miestach, no nepoznáme sa.
Vaše nicky vnímam v každom jednom logu, ktorý mi príde na email, viem vás zaradiť aj na mesto, kraj no a CHCEM VÁS konečne SPOZNAŤ OSOBNE, chcem aby sme sa navzájom predstavili a verte, že sa potešia aj ďalší (ak prídu). Čudovali by ste sa, ale v nickoch nemám zmätky len ja, ale aj domáci kešeri okolo vás s ktorými sa stretávate častejšie ako so mnou. Viem to, prezradili :) A aj to čo som vedel som zabudol. BUDÚ MENOVKY!

Kedy, kde, ako dlho

Stretávame sa už v známom podniku Kozel Tank Pub vo štvrtok od 17:51 - 19:39.
Samotné premietanie spustíme o 18:08 a potrvá max hodinku a pol. Podľa aktivity vašich komentárov a záujmu o sledovačky na plátne.

Výročie konca sveta nie je GIFF ani kvíz, nie je to ozvučený event. A teda môžeš ako uznáš za vhodné sa pohybovať medzi stolmi, kecať, smiať sa, tešiť sa, plakať, jesť a popíjať bez toho, aby si niekoho rušil pri tom čo vidí na obrazovke. Zabávaj sa.
Po skončení sa ROZLÚČIME, tzn. všetci odídete a ja ostanem sám s vianočným nealko punčom čakať na nočný vlak takmer ako vždy, ak nikoho z vás neukecám :) Snáď áno.

V krčmičke, kde randíme majú alko, nealko, pizzu. Deti tam majú mini detský kútik. Vlastný chľast je zakázaný, inak ťa postavím na hanbu do prievanu a rozlúčime sa predčasne.
Event sa koná v rezervovanej nefajčiarskej miestnosti s obsluhou. Vlastný konzum je na ťarchu vlastnej peňaženky, je dobrovoľný, ale verím, že nebudeš sedieť na prázdno, keďže nám vychádzajú v ústrety tak, ako so skúsenosti viem, že už nikde inde na Slovensku ani v Česku.. Nebude konzum, bude v budúcnosti vstupné na prenájom.

Eventové SWG

Zalogovaní najneskôr do dňa 11. 12. 2018 si ho môžu kúpiť, ostatní nelogovaní tiež, ak ostanú.
Keďze mám pár stoviek drievok, ktoré mi poostávali z rôznych eventov, tak sa mi možno podarí čosi z toho priniesť pre záujemcov. Nie však na výmenu, na to mám osobné.

PROSBA - ak budeš mať akékoľvek trekovateľné predmety, ktoré chceš poslať do sveta daj mi ich osobne do ruky a ja ti garantujem, že do týždňa prejdú min. 600 km a mnohé z nich pôjdu mimo Slovenska už o pár dní.
Košice sa totiž stali mestom, ktoré na mape GC výrazne pošpinil kešerský kolega, ktorý ku dňu publikácie tohto eventu má u seba viac ako 200 cudzích TB/GC! Niektoré z toho aj celé roky s ignoráciou odpovedať na správy od majiteľov týchto predmetov! Nechaj ich cestovať so mnou nech neskončia na veky v jeho šuflíku. Vopred ďakujem.


No a na záver si zaspievajme.
Lyžujem sa, čiže, mám na nohách lyže. Jedna lyža, druhá lyža, sneh je biely ako ryža.
Ja sa krásne lyžujem, lyžami sneh ryžujem. Pomóc, padám! Kde som? Kto som ?
Lyžiar, čo lyžuje nosom.
Šecko.

PéeS:
Jedným z dôvodov prečo koniec sveta nenastal, tak ako sme očakávali je aj fakt, že sa k tomu vopred vyjadrila autorita Slovenská akadémia viet. Čo dokázali vyvrátiť si môžeš prečítať TU.
Ako všetci vieme Zem je plochá prikrytá kupolou ako jediná planéta vo vesmíre na pancieri korytnačky na ktorej stoja slony. Aj to je dôvod prečo nás planéta Nibira netrafila, póly sa stretnúť nedokázali, ale my trpezliví sme v neustálom očakávaní. Prínosom je, že ste sa dozvedeli o Čiernej diere v strede našej Galaxie. Možno až teraz. Keď som tam bol pozrieť naposledy v kraťasoch bola mi zima.
Preto sa názory na akékoľvek vyjadrenia vedcov, médií a Mayov nemusia ...ale môžu stotožňovať s názormi ownera. Ten koniec sveta úspešne prežil a teší sa na vás na osobnom stretnutí.

Additional Hints (Decrypt)

zrabixl fv ilebovf i xhgvxh frsn mnwnmqh - qhpuchfgr (ba rfgr b gbz arivr)

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.