Skip to Content

This cache has been archived.

SimonCooper.sk: Ďakujem.

Archív.

More
<

ŠVP - FARMA IV

A cache by Simon Cooper Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 20 October 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:
Všeobecné info o eventoch ŠVP - FARMA
Eventy pod názvom Škola v prírode prinášajú záujemcom množstvo prednášok a programu pre deti aj dospelých, ale nie vždy je možné prírodu priniesť priamo medzi vás.
Po druhom ročníku sa nám ŠVP eventy prehupli na status MEGA čo zároveň spôsobilo, že už nie sú tak osobné, akoby si niektoré témy zaslúžili. Pochopiteľne je jednoduhšie pozvať vás medzi chovateľov a pestovateľov ako sťahovať na Školu v prírode celé farmy.
Neviem nakoľko vás tento koncept osloví. Ide len o malý eventový doplnok tém, ktoré nie je jednoduché realizovať na mega evente Škola v prírode a zároveň možnosť si samostatne, ale aj so svojimi deťmi užiť výlet na farmy a ranče Slovenska.
Na úvod som pre vás pripravil prvých 10 fariem/rančov.
Následne vyhodnotím záujem, nezáujem, reakcie vás, vašich detí a podľa toho sa nastavia ďalšie eventy.

Upozorňujem, že eventy ako samostatné stretnutia nie sú spoplatňované, ale mnoho fariem vstupné vyberá v pevnej alebo dobrovoľnej výške! Kde to bude možné, budeme platiť zvýhodnený vstup ako vopred nahlásená organizovaná skupina pod OZ Permoníci, čo je občianske združenie (aj) pre kešerov práve na takéto akcie. Vstupné farmám slúži napríklad na pokrytie časti nákladov pre chované zvieratá.


Cieľom farmárských eventov je, aby sme spoločne spoznali život na farmách, ktorí poniektorí poznajú aj zo svojich domovov a iní len z televíznej obrazovky. Postupne si predstavíme včely, ovce, hovädzí dobytok, kozy, ošípané, husy, bažanty, sliepky. Nebudú však chýbať ani zvieratá, ktoré u nás v domácnostiach či lesoch bežne nestretneme. Budú to pštrosy, klokany, horský škótsky dobytok. Do oči sa nám zapozerá muflón, veverička, králik, emu, líška, los, lamy, jelene... Na mnohých farmách je aj doplnkový program ako jazda na koni, jazda na vláčiku, na vlečke traktora a podobne. Ak nám počasie dovolí stretneme sa aj pri farmárskych opekačkách.


Sériu eventov pokračujeme na Minifarme v okrese Nové Mesto nad Váhom..
Na našu návštevu sa tešia maličké zvieratká, ktoré nielen uvidíme, ale množstvo z nich môžete aj pohladkať. Táto Farma je preto veľmi priateľná aj pre deťúrence, ktoré práve zdolávajú svoje prvé kroky.

Uvidíme / pohladíme:
- miniatúrne hospodárske zvieratá (miniovečky, minikozičky, minikoníky, minikravičky, minioslíka, minisliepočky, lamy aplaky, zdrobnené zajace, zdrobnené kačičky)
- lesné zvieratká: miniatúrne kengury, miniatúrne jelene, veveričky
- užitoční priatelia: perličky, mačičky, prepeličky, nosnice
- maxi zvieratká: maxi sliepky, maxi králici, koza, teliatko, kone a poníky
- ZOO kútik: morčatá, ježko, zdrobnený baran, zdrobnený rex, chrčky

Samozrejmosťou je v cene aj odborný výklad k zvieratkám, v ponuke je aj vozenie na koni (k dispozícií detské sedlo) a tentokrát využijeme aj ohnisko, kde si opečieme čo si prinesieme.
V prípade, že by nás zastihol dážď máme sa kam schovať.
Ceny vstupného tu pridať nesmiem, lebo veľký brat ma vidí, ale môžeš si ich pozrieť na webe minifarma.sk v sekcii Školy a skupiny.

Na súradniciach eventu sa stretneme o 10:42, oficiálnu časť eventu (bez platby vstupného) ukončíme o 11:12. Na Minifarmu vchádzame po úhrade vstupného v pokladni o 11:12. Ak máš záujem aj o prehliadku a nielen o eventový bodík, tak stačí, ak budeš na súradniciach o jedenástej.

Opekanisko (platené, skladáme sa kto má záujem o ohník) máme k dispozícií od 11:00, záujem o vozenie na koníkovi napíš v logu.
Eventové SWG budú.
Uzávierka sa bude robiť podľa počtu WA logov v piatok 12. 10. 2018 o 12:10 hod.

KAŽDÉ ZÚČASTNENÉ DIEŤA DOSTANE OD OWNERA CERTIFIKÁT O ABSOLVOVANÍ ŠVP - FARMY.
Poteší, ak vo WA logu uvediete aj krstné meno dieťaťa (do 15r.).

Pre záujemcov sa ponúka aj možnosť získať MAXI SWG (10x2 cm, buk) s trackovacím kódom a všeobecným motívom ŠVP-FARMA. K veľkému drevu je zároveň klasické swg s motívom série eventov.
Ak chceš byť okamžite informovaný o prípadných zmenách a cenách zaloguj sa WA logom.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.