Skip to content

This cache has been archived.

SimonCooper.sk: Bolo super, ale prišiel čas na odstránenie ikonky z mapy GC.
Dovidenia na ďalších.

More
<

ŠVP - FARMA II

A cache by Simon Cooper Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 18 August 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:
Všeobecné info o eventoch ŠVP - FARMA
Eventy pod názvom Škola v prírode prinášajú záujemcom množstvo prednášok a programu pre deti aj dospelých, ale nie vždy je možné prírodu priniesť priamo medzi vás.
Po druhom ročníku sa nám ŠVP eventy prehupli na status MEGA čo zároveň spôsobilo, že už nie sú tak osobné, akoby si niektoré témy zaslúžili. Pochopiteľne je jednoduhšie pozvať vás medzi chovateľov a pestovateľov ako sťahovať na Školu v prírode celé farmy.
Neviem nakoľko vás tento koncept osloví. Ide len o malý eventový doplnok tém, ktoré nie je jednoduché realizovať na mega evente Škola v prírode a zároveň možnosť si samostatne, ale aj so svojimi deťmi užiť výlet na farmy a ranče Slovenska.
Na úvod som pre vás pripravil prvých 10 fariem/rančov.
Následne vyhodnotím záujem, nezáujem, reakcie vás, vašich detí a podľa toho sa nastavia ďalšie eventy.

Upozorňujem, že eventy ako samostatné stretnutia nie sú spoplatňované, ale mnoho fariem vstupné vyberá v pevnej alebo dobrovoľnej výške! Kde to bude možné, budeme platiť zvýhodnený vstup ako vopred nahlásená organizovaná skupina pod OZ Permoníci, čo je občianske združenie pre kešerov práve na takéto akcie. Vstupné farmám slúži napríklad na pokrytie časti nákladov pre chované zvieratá.


Cieľom farmárských eventov je, aby sme spoločne spoznali život na farmách, ktorí poniektorí poznajú aj zo svojich domovov a iní len z televíznej obrazovky. Postupne si predstavíme včely, ovce, hovädzí dobytok, kozy, ošípané, husy, bažanty, sliepky. Nebudú však chýbať ani zvieratá, ktoré u nás v domácnostiach či lesoch bežne nestretneme. Budú to pštrosy, klokany, horský škótsky dobytok. Do oči sa nám zapozerá muflón, veverička, králik, emu, líška, los, lamy, jelene... Na mnohých farmách je aj doplnkový program ako jazda na koni, jazda na vláčiku, na vlečke traktora a podobne. Ak nám počasie dovolí stretneme sa aj pri farmárskych opekačkách.


Sériu eventov pokračujeme pri ovečkách.
Naše pohľady a sluch zameriame na areál, kde v sobotu môžeme vidieť a spoznať chov oviec francúzskeho plemena Lacaune a kráv plemena slovenské strakaté.
Na to prirodzene nadväzuje moderné spracovanie mlieka formou elektrického dojenia a výroba syrov vo vysoko hygienických podmienkach.
Na Farme pod Vtáčnikom sa špecializujú na tradičné slovenské výrobky z ovčieho mlieka . Vyrábajú čerstvý ovčí syr, údený ovčí syr na bukovom dreve, ovčiu bryndzu a ovčiu žinčicu. Nájdeme aj výrobky z kravského mlieka, a to syrové nite a kravské nepasterizované syry. Vyhľadávaným produktom sú aj ovčie jogurty bez konzervantov a éčiek.
Prejdeme si celú farmu, spoznáme zvieratá, ale zároveň uvidíme ako sa všetky tie dobroty spracúvavajú a pripravujú pre konečného zákazníka. Naše chuťové bunky riadne prevetrá široká ponuka farmárských výrobkov a nikto vam nebude brániť riadne zásobiť svoje brušká či domáce chladničky.


Stretneme sa na súradniciach eventu o 14:04, oficiálnu časť eventu ukončíme o 14:44.

Vstupné po nás farmár nežiada na osobu určil na 3 €*. Farmár je skutočne ústretový, rád nám svoju farmu ukáže a veľmi ho poteší, ak tie dobroty nielen ochutnáme, ale si aj čosi z ponuky vyberieme. Práve vo výške vstupného dostanete syr alebo čosi iné z ponuky farmy. K dispozícií má okrem výrobkov farmy v predaji aj nápoje. Samozrejme nákup nie je podmienkou, ale odolať bude ťažké.
Parking je možný v okolí súradníc eventu.
Eventové SWG budú k dispozícií v cene 0,4 € za kus.
Uzávierka sa bude robiť podľa počtu WA logov v piatok 12. 8. 2018.

KAŽDÉ ZÚČASTNENÉ DIEŤA DOSTANE OD OWNERA CERTIFIKÁT O ABSOLVOVANÍ ŠVP - FARMY.
Poteší, ak vo WA logu uvediete aj krstné meno dieťaťa (do 15r.).

Pre záujemcov sa ponúka aj možnosť si zakúpiť MAXI SWG (10x2 cm, buk) s trackovacím kódom a všeobecným motívom ŠVP-FARMA. K veľkému drevu je zároveň klasické swg s motívom série eventov.
Ak chceš byť okamžite informovaný o prípadných zmenách zaloguj sa WA logom.

*v cene vstupného, ktoré dodatočne určil farmár (6.8.) je výrobok farmy v orientačnej hodnote vstupného

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.