Skip to content

This cache has been archived.

najhorsia: Som v tom megaeventovom "to do liste" zabudla vypnúť kávičkárov :-) Za chvíľu vyjde ďalší.

More
<

☕ Keseri na kavicke - Guatemala 🌅

A cache by najhorsia Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 18 August 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


🗓️ Kde, kedy a za koľko

kde kaviareň Keška - Geocaching Shop&Cafe na ulici Hraničná 24A v Ružinove
kedy 🕖 7:00 - 🕘 9:00 (v sobotu 18.8.2018 ráno)
za koľko 💰 Konzumné si každý návštevník hradí sám.

ℹ️ Aká je káva z Guatemaly?

Veľa ľudí považuje práve vysokohorskú guatemalskú kávu za najlepšiu. Ja hodnotená ako káva z najvyšším počtom chutí a nuáns. V 17. storočí bol hlavný vývozný artikel Guatemaly modré indigo a karmín (červené farbivo). V roku 1800 boli plantáže indiga zničené kobylkami, a vláda začala hľadať ďalšie exportné artikle. Začala podporovať produkciu kávy. V roku 1945 vydala 16 stránkový manuál o pestovaní kávy.
Guatemala má na relatívne malú rozlohu veľkú diverzitu v prírodných podmienkach. Na základe rozdielov pôde, úhrne zrážok, vlhkosti, teplote a nadmorskej výške bolo v Guatemale vyčlenených 7 hlavných oblastí pestovania kávy.

Ochutnávať budeme kávu z dažďového pralesa Cobán

Dažďový subtropický prales Cobán predstavuje unikátny región s výnimočnou vlhkosťou a bohatou pôdou. Názov pochádza zo slova „Cob“ z jazyka Mayov Keckchi, čo značí oblak. Pestujú sa variety Bourbon, Maragogype, Catuai, Caturra, a Pache. Dážď padá počas celého roka a ročný úhrn zrážok sa pohybuje od 3000 do 3500 mm. Priemerná vlhkosť vzduchu je 85-95% a teplota 15 až 23°C.
Nadmorská výška sa pohybuje od 1300 do 1500 m n. m., čo produkuje SHB až HB (veľmi tvrdé až tvrdé zrná) kávu, so stredným telom, ľahkou aciditou a ovocnou chuťou s vínnymi tónmi. My budeme ochutnávať SHB kávu - z veľmi tvrdých zŕn.
Káva bude napražená svetlejšie na full city ale aj tmavšie na full city ++. Budete tak môcť ochutnať kyslejšiu aj horkejšiu variantu Guatemaly.

🌐 International Geocaching Day 2018

Tento rok oslavujeme medzinárodný deň geocachingu v sobotu 18. augusta 2018.
Ak v tento deň nájdete kešku, alebo navštívite event, získate do svojho do profilu unikátny virtuálny suvenír. Samozrejme svoju návštevu musíte najprv zalogovať, suvenír sa objaví hneď potom.

O čom boli, sú a budú "☕ Kešeri na kávičke"

Eventy "☕ Kešeri na kávičke 🌅" sú pre všetkých, ktorí milujú rannú kávu. Vždy si predstavíme a ochutnáme niektorú odrodu kávy, alebo si ukážeme spôsoby akými sa káva pripravuje. Nečakajte nič náročné. Ide len o netradične ranný event na príjemné naštartovanie dňa.

🍰 🍰 🍰 Raňajkové koláčiky sú vítané.


🏆 Súťaž pre tých, ktorí čítajú listing až do konca 🏆

Ten kto napíše na tento event najkrajší "will attend" log, bude si môcť sám vyskúšať prípravu rannej kávy na profesionálnej mašine. Log by mal byť napísaný do piatku 17. augusta 2018 do 20:00 hodiny. Výhercu alebo výherkyňu určím ja ownerka ráno na evente.

#Káva je umenie, #geocaching tiež.


Pridaj sa k nám na megaevent Slovak Geoawards 2018.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.