Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

3G - Geocachingová Grilovačka pri Gitare

A cache by milano&team&Klipers Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 01 September 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Polovica prázdnin za nami, ani sa nenazdáme a máme tu koniec leta a tak sme si vymysleli, že na ukončenie leta by sa hodila ešte jedna dobrá grilovačka a tak trochu pre spestrenie a dobrú náladu aj s gitarami. Event sa bude konať v Kameňolome pod Malou skalou 1.9. 2018 od 15.00 - 20.00 kto chce môže ostať aj po zotmení dokedy nás komáre nezožerú . K dispozícii je oficiálne ohnisko, ale zoberieme aj gril. V prípade nepriaznivého počasia natiahneme na stromy celty. Jedenie a pitie si doneste každý podľa chuti . Môžete si to potom ugrilovať , opiecť, opáliť alebo pripáliť, horák, uhlie do grilu zabezpečíme a drevo na vatru sa tam snáď nejaké nájde. Čo sa týka parkingu je navýber z 3 možností a najlepší je 03 tam je dosť miest ak nie sú zrovna obsadené. Prístup je potom lesnou cestou vľavo. Z parkingu 01 a 02 sa do lesa vchádza okolo oranžového penziónu a potom na križovatke lesných ciest treba ísť tou strednou. Potom sa stáča vľavo do kopca do kameňolomu, ale kľudne môžete ísť aj za šípkou cez les. Tešíme sa na vašu účasť a dúfam že nám potom ešte dlho vydrží letná nálada.

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

26 Logged Visits

Write note 1     Archive 1     Will Attend 12     Attended 10     Publish Listing 1     Announcement 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 6 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.