Skip to content

Bunker nad Klepáčom Cache In Trash Out Event

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
Hidden : Saturday, 22 September 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Bunker nad Klepáčom

Občianske združenie Bunkre spravilo za posledné roky pre záchranu historických vojenských objektov obrovský kus práce. Či už ide o pre verejnosť sprístupnené kaverny č.2 a č.3 nad Dúbravkou, kavernu Kamzík – 6 alebo najnovšie o bunker nad Klepáčom. Posledne uvedený objekt bude pre verejnosť sprístupnený pravdepodobne v priebehu novembra 2018. No pre vás prinášame možnosť popri práci aj nahliadnuť do objektu, ešte pred jeho otvorením pre verejnosť. Členovia OZ a ďalší nadšenci histórie tu odviedli kus práce. No stále je dosť vecí, ktoré treba dokončiť.
vyhlad Postup prác na kaverne nad Klepáčom

Ak chceš priložiť ruku k dielu a pomôcť, príď v sobotu dňa 22.09.2018 o 10:00 hodine.
Trvanie eventu (dostupnosť ownera a logbooku) minimálne do 12:00 hod.
Prines si pitie, pracovné oblečenie, ak môžeš (a potrebuješ) tak vlastné
pracovné rukavice a prípadne niečo na opekanie.
Náradie zabezpečí OZ Bunkre (rukavice v obmedzenom množstve).

Predpokladaná činnosť: kopanie jarkov na odvedenie dažďovej vody, natieranie prekladov a ďalšie práce podľa potreby...


Pôjde o fyzicky náročnejší event (fúriky, lopaty, krompáč), no nedajte sa odradiť. Pracovať sa bude na obmedzenej ploche, takže systém jeden lopatuje a 5 ludí pozerá a dáva "múdre rady" bude istotne fungovať. :-) Odtokové jarky sa kopú na povrchu nad bunkrom.
SWG
Vítané sú deti (na ktoré si dospeláci samozrejme dohliadnu, nech niekam nespadnú a nezrania sa), rád uvidím aj bodohoničov, lovcov virtuálnych suvenírov do profilu, zberateľov SWG, či managerov výkopových prác ;-)

Zákaz kladenia ohňa koncom septembra nepredpokladám, takže si doneste dobroty na opekanie a po evente môžeme využiť ohnisko vedľa bunkru.
bunker Aktuálny stav kaverny.

Kaverna bola vybudovaná v priebehu prvej svetovej vojny. Na rozdiel od kaverien na Dúbravskej hlavici, nebola budovaná v skale banským spôsobom Stavba prebiehala povrchovým spôsobom. Kaverna bola postavená vo výkope a následne zahrnutá zeminou. Steny sú kamenné s betónovou výplňou. Strop je tvorený železnými traverzami. Kaverny tohto typu nemajú núdzový východ. Osvetlenie je riešené výklenkami v stenách. Všetky kaverny tohto typu sú stavebne dokončené. Tieto kaverny neboli nikdy využité na svoj účel v prvej svetovej vojne.

www.bunkre.info                      FB - Bunker nad Klepáčom

Additional Hints (No hints available.)