Skip to Content

<

Audiofīls

A cache by AigarsR, Nemeda Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/02/2018
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Audiofīls ir cilvēks, kura mērķis ir sasniegt maksimāli kvalitatīvu mūzikas atskaņošanu. Nejaukt ar melomānu, kas ir mūzikas mīļotājs vispār. Audiofīli savās mūzikas sistēmās izmanto visaugstākās kvalitātes hig-end komponentes. Audiofīlismu var salīdzināt ar reliģiju, jo arī audiofīli tic. Daudzas lietas audiofīlismā nevar zinātniski pamatot, tās balstītas uz ticību. Audiofīli apgalvo, ka labu skaņu nevar izmērīt, tā jāsajūt. Audiofīlu ticību izmanto neskaitāmas firmas, ražojot komponentes tieši audiofīliem.

Audiofīli tic, ka, nomainot pastiprinātāja elektrības vadu, jūtami uzlabojas skanējums. (Sētā vēl spēkstaciju vajag uzbūvēt.)

Crystal Cable Ultimate Dream Power cable 1.5m    €11,900

power cable

Nozīme ir arī Ethernet kabelim, ar kuru jūs savienojat savu NAS mūzikas serveri ar rūteri un tīkla atskaņotāju. (Tautā runā, ka pa apzeltītiem kabeļiem viennieciņi skrien taisnāki un nullītes apaļākas.)

AudioQuest Diamond RJ/E Ethernet Cable 12m  €8,775

 

Uz akustikas kabeļiem noteikti nevar naudu žēlot. Labākajos eksemplāros tiek izmantots zelts-sudrabs, sudraba monokristāls, un sakausējuma izgatavošana tiek kontrolēta atomu līmenī. (ATOMU līmenī)

Siltech Royal Signature Emperor Double Crown Loudspeaker cables 3m  €70,103.85

Akustika. Bez komentāriem. Tai jābūt ideālai. Citādi visam pārējam nav jēgas.

Shape Audio's Organic Harmony akustika €5,000,000 . Ir arī lētākas versijas Shape Audio's Organic Harmony silver €63,000 un Shape Audio's Organic Harmony bronze €300,000

Pastiprinātājam arī jābūt labam. Ar parastiem integrētiem stereo pastiprinātājiem audiofīlisku skaņu nedabūt. Vajag izmanot atsevišķus komponentus priekšpastiprinātājam, jaudas pastiprinātājam vai labāk monoblokus, protams, labāk uz lampām būvētus. Ir arī izcili universālie risinājumi, kā itāļu dizainera Andrea Pivetta darinājums.

Pastiprinātājs Pivetta Opera Only  €1,600,000

Skaņas avots. Rūdīti audiofīli atzīst tikai analogo skaņu. Plates skaņa ir tuvu ideālam, ja tās atskaņo uz laba atskaņotāja.

Atskaņotājs AV Design Haus’ Dereneville VPM 2010-1   €568,102

Jebkurš audiofīls zin, lai cik kruts un labs būtu vinila atskaņotājs, tam noteikti jānomaina komplektā esošā skaņas noņēmēja galviņa.

Koetsu Coral Stone Platinum Moving Coil Cartridge. Korpuss izgatavots no dabīga koraļļa, platīna magnēti un dimanta adatas turētājs. €12,231

Vinilla platēm ir viens būtisks trūkums. Tās vienkārši nolietojās. Adatai n-tās reizes slīdot pa skaņu celiņu, tas nodilst. Pazūd sākotnējais skaņas dzidrums, parādās kropļojumi.

Viena daļa audiofīlu atraduši vienkāršu risinājumu. Pārrakstīt savu unikālo €2000-€3000 (neko īpaši nemeklējot, ir piefiksēta  cena €23,650 par Prince – Black album 1987. gada Kanādas izdevumu) vērto plati analogajā datu nesējā, tipa magnētiskā lente. Lietoto magnetofonu tirgus ir tā atdzīvojies, ka daži eksemplāri sasniedz fantastiskas cenas. Profesionāla līmeņa aparātu, tādu kā Studer, cena var sasniegt pat €20,000. Vienkāršāku Vienkāršāku ReVox, Tandeberg, Tehnics , Pioneer cena ap €2000. Firma Ballfinger 2018. gadā ir sākusi ražot jaunus lenšu magnetafonus un krutākā modeļa cena ir €24,000

Audiofīli ar analogās skaņas bumu radījuši šobrīd visdārgāko mūzikas formātu pasaulē. Tiešs ieraksts no Master lentas. Tādas nelielas firmas kā Tape Project raksta mūziku lentās, ievieto smukās kastītēs un tirgo par €400 gabalā. Audiofīli apgalvo, ka tas esot šobrīd vislabāk skanošais mūzikas formāts pasaulē.

Arī kasetes netiek aizmirstas. Lentēm vislielākā problēma ir to pieejamība. Šobrīd vienīgā firma pasaulē, kura ražo magnētiskās lentes, ir Francijas firma Recording the Masters. Vienas lētākās spoles cena €30. Turpretīm kasetes bija saražotas milzīgā apjomā un vēl šodien var nopirk neatplēstu labu kaseti par €5. Arī jaunas kasetes palēnām sāk atgriezties. Pat pop dīva Kylie Minogue savu 2018. gada albūmu izdevusi arī kasetes formātā.

Kasešu magnetofoni šobrīd nopērkami visdažādākie. Īsts audiofīls gan teiks, ka bez Nakamichi nav ko sākt krāmēties ar kasetēm.

Krutais maģis Nakamichi 1000 ZXL Limited.  Šobrīd viens pieejams Vācijā €34.900

Audiofīli apgalvo, ka CD ierakstīts kasetē, skan daudz labāk. (Varbūt,  psihoakustika)

Audiofīls iesācējs var sākt savu audiofīla ticības ceļu ar digitālo mūzikas failu atskaņotāju. Hi-res failu tirgotavas piedāvā visdažādākās kvalitātes failus, sākot no parastiem 16 bit/44,1kHZ un 24-bit/192kHz līdz pat eksotiskam DXD failiem (studijas formāts SACD masterešanai). Cenu politika gan tāda dīvaina. 24 bit/44,1kHz flac fails maksā €18,04, turpretīm reāls CD Amazon €10,31.

Hi-res atskaņotājs Astell & Kern A&Ultima SP1000  €3,018


Diemžēl cilvēka ausij ir limitēta uztveres robeža apmēram no 20 Hz līdz 18,000 Hz. Visu pārējo ir bezjēdzīgi atskaņot. Red Book CD standarta izstrādātāji nebija idioti un visu zinātniski pamatoja (var palasīties par Nyquist–Shannon sampling theorem), kāpēc CD ir tieši tādi parametri un ne citādi.

Visa šī audiofīlisma lielākā problēma – kvalitatīvi ierakstīta mūzika mūsdienās. Jau studijā, masterēšanā ieraksts tiek saekvalaizerēts, satūnēts, dinamiskais diapazons sakompresēts, skaļums pacelts un rezultātā sanāk ieraksts, kas “labi” skan tikai Spotify un iPhone austiņās. Kāds neticīgs audiofīls ir teicis: “Pirkt un klausīties uz dārgas aparatūras mūsdienās izgatavotu plati, ir zemē nomesta nauda”. Kā spilgts piemērs nāk prātā kantrī zvaigznes Shania Twain 2017. gada albūms. Salīdzinot ar mūsu pašu Edvīna Bauera vai “Sestās Jūdzes” ierakstiem, Edvīns un Jūdze uzvar pa visiem parametriem :)

UZDEVUMS

Pēc autora domām, 98% slēpņotāju aklajā testā nevarēs atšķirt labi nokodētu mp3 failu no oriģināla CD. 24/192 failu no 24/96 neatšķirs 99,9%.

Jūsu uzdevums - saklausīt dotajos skaņu failos trūkstošās koordināšu daļas

N57 21.*** E21 31.***

Failu nav pārbaudījis neviens no Groundspeak vai revīveris, bet es apgalvoju, ka tie ir droši audio faili un tur iekšā nekas noslēpts nav :)

Alert: You are about to download a file that contains details needed to find this geocache. As the geocache owner, I ensure that this file is safe to download. It has not been checked by Geocaching HQ or by the reviewer for possible malicious content. Download this file at your own risk.

N - Fails

E - Fails

GeoCheck.org

Additional Hints (Decrypt)

pryzf

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.