Skip to content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

Vianočný Šípkový Geoturnaj 2018 - Kráľ Šípiek

A cache by Luboši + Piváreň Zákruta Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 16 December 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


.....Posledný turnaj zo série šípkových eventov..... pretože odteraz prechádzame zo série na ročníky :-) Vždy nedeľa týždeň pred Vianocami bude čas, kedy budú lietať šípky do terča. Hrať môže aj váš nekešerský hosť, pokiaľ je s vami v nejakom vzťahu (rodina, kamaráti,....)

Podobne ako pred rokom chystám na Vianočný turnaj veľa prekvapení ( postupne ich budem odkrývať :) ). Keďže toto bude posledný zo šípkových sérii, spravíme si aj malé vyhodnotenie všetkých doterajších turnajov.

Hra šípky začala písať svoju históriu v Anglicku, hralo sa na rôzne terče, obyčajne zhotovené z korku, mäkkého dreva a podobne. Na začiatku tohto storočia sa hra ujala ako šport a rozšírila sa takmer do všetkých krajín. Teraz sa diskutuje o zaradení šípiek ako jednu z disciplín letných olympijskych hier. Možno ich hrať v každom veku a nie sú priestorovo, ani finančne príliš náročné, preto ich môže hrať ktokoľvek a prakticky kdekoľvek – doma, v kancelárii, v klube, v pohostinstve a pod. Slušnú hráčsku úroveň možno dosiahnuť rýchlo a vďaka jednoduchým pravidlám a rôznym typom hier môžu byť šípky strhujúcou zábavou. Šípky sa dajú aj zadarmo požičiať priamo v podniku.

Stavba šípky :

Dnes sú šípky jednou z najpopulárnejších hier, hrávajú ho ľudia každého veku, a stále sa rozrastajú.

Odkaz na prvý (referenčný) šípkový event na Slovensku - https://coord.info/GC5MH5T (usporadúvali Rena+Lubo)

Pre deti bude vyhradený terč, aby si aj oni mohli zahádzať a nenudili sa počas eventu!

Vo waypointoch nájdete parkoviská, kde môžete odstaviť svojho štvorkolesového tátoša.

Základné pravidlá :

1. Umiestnenie terča: vzdialenosť od stredu terča k zemi je 173 cm. Vzdialenosť terča k čiare hodu je 237 cm.
2. Terč a bodové hodnoty:

SINGLE (singl) –  bodová hodnota uvedená na okraji terča
DOUBLE (dabl) – dvojnásobná hodnota
TREBLE (tribl) –  trojnásobná hodnota
OUTER RING (vonkajší stred) – 25 bodov
BULL (čistý stred) – 50 bodov
Čierny okraj terča nemá žiadnu hodnotu.

K eventu :

Pozývam vás do Piváreň Zákruta zahrať si tento kráľovský šport a možno odídete aj s peknými cenami! :)

Koordináty sú trochu posunuté, aby sa nekryli s ikonkou inej kešky, ale stretneme sa vo vnútri podniku Nedeľa 16.12.2018 o 13:00 a oficiálna časť eventu bude trvať do 13:30  . Počas tejto polhodiny budú terče k dispozícii zadarmo. Príďte sa zabaviť, zahrať si :) Priestory na hru sú veľké, podnik je nefajčiarsky, robia tam pizzu, fornetti, burgre, bruschetty atď.... :)  Hrali sa (aj hrajú) tu aj Majstrovstvá Slovenska, takže podnik je na úrovni.

Logbook bude k dispozícii počas celého eventu :) Zalogovať sa môže každý, bez ohľadu na to, či chce hrať alebo nie.  A samozejme pozvaní sú všetci, či už ste aktívni hráči alebo nie, alebo sa len prídete pozrieť :) Vstupným na turnaj budú 2 eurá/hráč. Hrať sa bude na minimálne 2 terčoch. Tí, ktorí nemajú záujem hrať, vstupné neplatia.  Za 3,5 hodiny hrania v krčme hodíte do stroja cca 15 eur (bohužial odskúšané..... :D ).

Eventové SWG bude hlavne pre tých, ktorí sa zahlásia "Zúčastním sa" logom do 7.12.2018 do 23:00.  Logy po tomto termíne nemusia mať SWG isté!

Aby sa predišlo nedorozumeniam, útratu si každý hradí sám...

Víťazi nebudú určení hlavným turnajom, ale zosumarizovaním celého dňa a zbieraním bodov.  Ocenené budú prvé tri miesta ( ceny budem postupne odkrývať, máte sa na čo tešiť! ).

Program eventu :

13:00 - 13:30 Oficiálna časť eventu, možnosť zahádzať si s ownerom (šípky hrávam súťažne a úspešne, môžem vám dať cenné rady ako zlepšiť štýl hádzania a podávať lepšie výkony pri terči).

13:30 - 13:45 Zápis do listiny hráčov, vyberanie vstupného na turnaj, predaj evenťákov

13:45  Spoločná fotka, začiatok turnaja.

cca 16:00 koniec turnaja, (teraz by mala pípnuť nová keška)

cca 16:20 vyhlásenie a fotka víťazov, odovzdanie cien, bonusová hra

Súťažné disciplíny :   

Posledný šípkový turnaj bude  špeciálny. Ako rozlúčkový turnaj som si pre vás prichystal úplne nový formát zložený výlučne z doplnkových hier. Každá hra má určité obodovanie, ten, kto na konci získa najviac bodov, získava titul Kráľ Šípiek!

 

1.Hra : Bullseye

Budete mať 1 šípku, ktorú budete hádzať na stred. Rátať sa bude počet dierok od stredu (Bullseyeu) k šípke, pričom maximálna odchýlka je 30 dierok.

30 - 26 dierok    3 b

25-21  dierok     4 b

20-16  dierok     5 b

15-11  dierok     7 b

10-6    dierok     10 b

5-0     dierok      14 b

 

2.Hra : 9-Dart Challenge

Hráči majú 9 šípiek na dosiahnutie najvyššieho skóre. Bodovanie miest bude oznámené pred disciplínou.

3.Hra : Super 100

Hráči začínajú od 0. Otáčavé svetlo terča sa pohybuje po číslach v smere hodinových ručičiek. Hráč musí zasiahnuť jeden zo sektorov čísla, na ktorom je svetlo. Zásah do prvého osvetleného čísla je 10 bodov, druhého 5 bodov a posledného 2 body. Tieto body sa násobia, ak trafíte dvojnásobok alebo trojnásobok. Víťazí hráč, ktorý prvý získa 100 bodov, alebo hráč, ktorý má po poslednom kole najväčší počet bodov.

4.Hra : Nesprávna ruka

Hráči budú mať 6 šípiek, aby nesprávnou rukou (ak ste praváci tak hádzať ľavou rukou, ak ľaváci, tak pravou) hodili najväčšie skóre. Bodovanie miest bude oznámené pred disciplínou.

5.Hra : Kvíz.

Hráči sa rozdelia do skupín, všetky skupiny budú postupne odpovedať na otázky spojené s Geocachingom a Šípkami. Po správnej odpovedi povie owner časť terča. Vybraný človek zo skupiny bude mať za úlohu toto políčko trafiť. Za správnu odpoveď dostane každý zo skupiny bod, a za trafené políčkou šípkou dalších 5. Za nesprávnu odpoveď sa body nestrhávajú.

6.Hra : Dvojnásobná vzdialenosť.

Hráči budú mať 6 šípiek v jednom kole, aby z dvojnásobnej vzdialenosti hodili najväčšie skóre. Bodovanie miest bude oznámené pred disciplínou.

7.Hra : Ruleta

Owner bude hovoriť časti terča, hráči majú za úlohu ho aspoň jednou z troch šípiek trafiť.

Vypadnutí v :

1.kole - 1 b

2.kole - 3b

3.kole - 5b

4.kole - 7b

5.kole - 9b

Tí, čo prežijú 5.kolo - 15 b

8.Hra : 9 životov

Posledná hra pred vyhlásením víťazov. V každom kole má hráč 3 šípky a začína na 9 životoch. Každý hráč bude postupne hádzať na čísla 1,2,3,.... Každá netrafená šípka do daného čísla znamená -1 život a hod do daného čísla opakuje. Vyhráva každý, kto úspešne dokončí číslo 20 alebo ten, ktorý skončil najďalej.

9.Hra : Bonusová hra

Túto hru bude hrať len víťaz celého eventu, nebudem prezrádzať podstatu hry, prezradím len, že bude trvať cca 30 sekúnd, a odmenou budú hodnotné veci, ktoré ako kešer určite vysoko ocení!

Každú hru ešte podrobnejšie vysvetlím na evente. Pevne verím, že vás event nalákal, zídeme sa vo veľkom počte, užijeme si posledný event, odídete s cenami, ale hlavne, že sa skvele pobavíte, vyskúšate nový šport. Ide hlavne o priateľskú atmosféru, zábavu, povymieňame si SWG-čka, opíšeme TB-čka a popritom si zahráme. Samozrejme, trocha súťaživosti nemôže chýbať! :)

Additional Hints (Decrypt)

Qboeá aáynqn + Cerfaá zhšxn :)

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.