Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

PO STOPÁCH na Letohrádok Babylon

A cache by Markol. Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 21 October 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


PROLÓG

Pozývame Vás na event, vďaka ktorému môžete spoznať známe a aj menej známe miesta našej krajiny. Chceme sa spolu s vami vybrať na zaujímavé miesta, ktoré si určite zaslúžia našu pozornosť. Určite aj vy máte svoje obľúbené miesto alebo miesta, kde sa už dlho chystáte, tak nám dajte tip a môžeme tam ísť spolu. Tešíme sa na stretnutia a objavovanie nových miest.

Letohrádok Babylon

Písal sa rok 1894, keď si pani brodzianskeho kaštieľa, nechala na vŕšku nad obcou postaviť pôvabné letné sídlo, tzv. Letohrádok Babylon. Stavba s priľahlým areálom slúžila ako miesto nerušeného oddychu i zábavy v kruhu priateľov.
Po smrti šľachtičnej sa letohrádok netešil veľkej prosperite. Počas druhej svetovej vojny bol rozkrádaný a v nasledujúcich desaťročiach sa premenil na zrúcaninu. I v tomto stave však ide o nesmierne zaujímavú, architektonicky ojedinelú stavbu s osobitým čarom, ktoré ešte umocňuje okolitý lesík.

Ako ku nemu?

Letohrádok Babylon je prístupný po chodníku z obce Brodzany. Od pošty to trvá zhruba 10 až 15 minút a je to nenáročná cesta vhodná v každom počasí.

PROGRAM

Stretneme sa 21.10.2018 na súradniciach eventu o 10:30 a event potrvá do 11:00. Na úctu k majiteľom Letohrádku príďte so sviečkou v ruke. Zo sviečok sa pokusíme vytvoriť znak GC.

 

Eventové SWG sa bude robiť podľa záujmu, treba napísať do WA logu, či máte oň záujem a spoplatnené budú po 0,30€/kus. Uzávierka na SWG bude orientačne 10.10.2018. Kto sa logne po tomto termíne, prípadne nenapíše, že chce swg, nemusí ho mať isté! Puzzle bude stáť 0.20€/kus

Additional Hints (No hints available.)



Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.