Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

Ahoj Košice

A cache by Gajdošovci Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 13 October 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:
Ahoj, sme partia československých pozbierancov čo navštíviť prišla vaše krásne mesto, kde vraj nič nie je. Chceme vedieť či pravda to jest, či lož, aby sme doma materiam odkaz vhodný dať mohli, či ten hranol aj slepý, či len tupý je 😉

Stretneme sa na totých súradkach, kde pekné fotky spravíme, dobre pokecáme a hádam aj pivko do seba nalejeme. Teda okrem šoférov. Tak im treba mamľasom.

Že kedy ? Nuž 13.10.2018 to bude o 19:55 kedy mi to tie krásne Košice očumovať budeme. A že dokedy ? Nuž minimálne 30 minút, tj do 20:25 na súradniciach a potom kdesi v teple vašich podnikov, kým všetko nevypijeme a nezjeme.

Nuž tešíme nesmierne, tak poberte sa šumne devy i šumní mládenci a ukážte, že na východe teda čosi aj je a že i tu ten ľud krásny slovenský prebýva a i zabávať sa vie.

Evenťáky negarantujeme, ale 14 nás pozbierancov pricestuje a každý s vlastným drevom.

Tešíme sa, vidíme sa.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.