Skip to Content

This cache has been archived.

Geodib: Uff, tak aspoň tady si stihnu zarchivovat sama...

Tradiční foto logbook + skupinovka doplněny do listingu a něco navíc.... Bo můj stařičký aparát vypověděl jízdu na staré baterie už v předvečer, byla jsem odkázána na výpomoc účastníků. Ovšem když si na event pozvete dva natolik vážené hosty, máte o luxus postaráno. A tak mi nezbývá než děkovat za střechu nad hlavou, nejrůznější pochutiny včetně tradičního svařáčku pana Septima:), bezpečnou dopravu tam i zpět, gentlemanské prošlapávání stopy i tam, kde předtím žádná nebyla a mnoho dalšího, co by se do logu ani nevešlo. Díky kluci, že jste vážili cestu a obětovali čas, byť ta kombinace kopců byla prostě trapně nelogická:)) To vy dva jste z toho udělali Event.

More
<

Surja Namaskara (UT 15)

A cache by UT fan club Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, January 13, 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

13 January 2019, 06:30 - 07:00

 

Drazí kopcomilci,

máme tu nový rok, druhý lednový víkend a tož si vyšlápnem na významnou horu. Dovolte mi pozvat vás po čase opět za hranice, tentokráte do Polska. Další setkání z volné série ULTRATISÍCOVKY se uskuteční na vrcholu CZERNICA (1083 m.n.m.) v pohoří Góry Bialskie, sousedícím s našimi milovanými Rychlebami. Historicky jde o třetí zahraniční UT výjezd, ovšem poprvé s luxusním zázemím v podobě cca 18 m vysoké dřevěné rozhledny. Toho pochopitelně využijeme a zájemcům tak krom cvičební afterparty při východu slunce nabízíme i účast na předeventovém mecheche již od sobotního večera. Výstup jako vždy individuálně po vlastní ose a sraz nahoře na kopci. Pro dosud váhající jen malá poznámka na okraj - toto je předposlední UT event zahrnující nocleh pod hvězdami a stálý přísun čerstvého vzduchu.   

Nový rok bývá často spojován s nějakým tím předsevzetím, nejčastěji pak stran kondice, výživy, prostě zdravého životního stylu. A ať už si nějaká dáváte či nikoliv, zajisté uvítáte po vánočních hostinách trochu pohybu. Kupřikladu procházkou v čerstvém prašanu prý spálíte až 1000 kalorií. Snad nám bude přáno a sníh bude, ovšem dopřejeme si i malý bonus! Jak již napovídá název akce, dáme si alespoň jednu sestavu pozdravení slunci. Neznáte-li, nevadí, ostatně event je publikován s dostatečným předstihem, abyste se zvládli doučit. Věřím, že k výzvě přistoupíte s hravostí kačerům vlastní. 

Basic information

WHEN: on Sunday 13/1/2019, 6:30 to 7:00 AM (or up to sunrise incluiding surja namaskara exercise)

WHERE: at coordinates given above (near view tower)

WHAT: event for all mountain lovers (30 minutes according to the rules), for UT fans incluiding party the night before; usual UTP for all - max 3 pcs per nick and for orders by 4/1/2019! 

Sejdeme se v neděli 13/1/2019 v čase 6:30-7:00 u rozhledny na vrcholuukončení oficiální části je v 7:00 tradiční (ne)povinnou skupinovou fotografií. Zájemci mohou zůstat až do slunce východu (krátce před osmou) a dát si s námi sestavu surja namaskara. Ovšem jak už jsme z UT setkání zvyklí, gró celé akce bývá neoficiální část a navíc lokalita přímo vybízí k zimnímu bivaku. xWG nepodporujeme, účastníkům však nabízíme limitovanou edici tradičního UTP - v případě zájmu uvádějte do logu, max 3 ks na nick! Pozor - uzávěrka objednávek již 4/1/2019.

V případě abnormálně nepříznivých meteorologických podmínek může dojít k přesunu termínu - sledujte hlášení UT rozhlasu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TEO (=Tematické Encyklopedické Okénko)

Surja Namaskara (tzv. pozdrav slunci) je patrně nejznámější série jogínského cvičení. V sanskrtu Surja znamená Slunce a Namaskara láskyplný pozdrav či poctu. 

Surja Namaskara je sled 12 pohybů, které se několikrát opakují, aby svalový systém "zadržoval teplo", což zvyšuje účinnost následného cvičení klasických asán. Pozdrav slunci je také výborným způsobem uvolnění, ovšem dynamičtější než jógové pozice. Jogíni v Indii jej cvičí zásadně při východu slunce, orientováni směrem na východ a hluboce soustředěni na každý pohyb. Zhruba po půlroce nepřetržitého cvičení zvládnou jogínští mistři asi 40 sestav během 25 minut. Z blahodárných účinků jmenujme odstranění přebytečného tuku po celém těle ruku v ruce se zlepšením trávení, čerstvý vzhled a svěží barva pleti, posílení srdeční činnosti a zlepšení celkové psychické rovnováhy. 

Pozdrav slunci je možno praktikovat kdekoliv a v každém ročním období, při cvičení v přírodě během svítání se ovšem výrazné účinky projeví o něco rychleji. Využijme toho!wink

Na tomto místě bych ráda poděkovala Martinovi alias Maoman za inspiraci.

________________________________________________________________

 

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

10 Logged Visits

Write note 1     Archive 1     Will Attend 2     Attended 2     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 14 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.