Skip to Content

<

Rumbiņas ūdenskritums

A cache by Rudice Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 12/23/2018
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


LAT Konteiners PET pudeles sagatave. Iekšā viesugrāmata un zīmulis

ENG Container are PET preform. Inside logbook and pencil. 

Dotajās koordinātās ↑ N AB*CD.EFG E HIJ*KL.MNO atrodas pats ūdenskritums, nevis slēpnis

Rumbiņas ūdenskritums ir nozīmīgs kā ģeoloģisks objekts. Skaists, ainavisks un ļoti mainīgs atkarībā no gada laika. Tas ir viens no retajiem vēl mūsdienās pastāvošajiem ūdenskritumiem Daugavas baseina upēs, jo lielākā daļa šā tipa objektu tika appludināti uzbūvējot Pļaviņu HES. Dabas pieminekli veido Rumbiņas ielejas posms ar kāpli cieti cementētos augšdevona Ogres svītas dolomītsmilšakmeņos, kas veido ūdenskritumu, kā arī atsegumi gultnes malās lejpus ūdenskrituma. Iežu kāples augstums 2 m, platums aptuveni 10 m, tā veido pakavveida izliekumu. Zem tās ir  1 m dziļa ūdens izskalota bedre. Straumes platums ūdenskritumā ir ļoti mainīgs – atkarībā no gada laika un nokrišņu apjoma – no 0,6 m līdz 10,5 m. Atsegumi lejpus ūdenskrituma 15 - 20 metrus garā posmā veido kanjonu. Kreisā krasta atsegumā neliela niša (2,5 m augsta, 4 m plata un 1,5 m dziļa).

Slēpnis atrodas N AB*JI.NOK E HIJ*AH.(D-I)(G-M)(E-B). Uzdevums ir gaužam vienkāršs, ar mērķi aizbēgt no mazajiem postītājiem. Savukārt, lai atrastu pašu slēpni nāksies likt lietā visas savas maņas

ENG

On described coordinates N AB*CD.EFG E HIJ*KL.MNO located Rumbina waterfall.

Cache located N AB*JI.NOK E HIJ*AH.(D-I)(G-M)(E-B)

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.