Skip to content

Jāņparka stacijas nams Mystery Cache

Hidden : 10/31/2018
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Jāņparka stacijas nams ir viens no objektiem, kas pilsētā atgādina par kādreizējo šaursliežu dzelzceļa līniju “Smiltene – Valmiera – Ainaži”. Sarkanā ķieģeļu būve savu dienasgaismu pirmoreiz ieraudzīja pirms 108 gadiem – 1911.gada septembrī, liecina Valmieras muzejā pieejamā informācija.

Ēka celta līdz ar pašu dzelzceļa līniju, tā bija tipveida projekta ēka, kāda redzama arī Ainažu stacijā. Nams kopā ar līniju piederējis Valmieras šaursliežu pievedceļa akciju sabiedrībai. Visvairāk pasažieru bijis divās stacijās – Jāņparkā un Smiltenē. Savukārt preču pārvadājumos galvenā bijusi Valmiera.

Jāņparka stacijas ēkā dzīvojis stacijas priekšnieks ar savu sievu, abi nu jau viņsaulē. Zināms, ka viņu meita Vera Ozera savulaik bijusi pirmā sieviete-lidskolniece Valmieras aeroklubā.

Protams, ēkai garām nav gājusi arī kino industrija. Kā 1962.gada tūrisma ceļvedī raksta P.Kampars un L.Liepnieks, te 1957.gadā daļēji uzņemta latviešu mākslas filma “Uz jauno krastu”.

1939.gadā Kārļa Ulmaņa valdība līniju atpirkusi, un tā kļuvusi par valsts īpašumu. Kā informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece, tagad Jāņparka stacijas ēka pārveidota par dzīvojamo māju ar pieciem dzīvokļiem, no kuriem trīs ir privatizēti. Līdz ar to stacijas ēka, tai piesaistītais zemes gabals un palīgēka ir dzīvokļu īpašnieku kopīpašums.

Pēdējais vilciena sastāvs no Smiltenes uz Valmieru kursēja 1971.gada aprīlī. Valmierā par šo dzelzceļa līniju vēl atgādina stacijas ēka Jāņparkā, kas kopā ar Dzelzs tiltu pār Gauju un stacijas ēku Ainažos atzīti par līnijas tehnikas pieminekļiem, liecina Valmieras muzejā pieejamā informācija.

Uzdevums pavisam vienkāršs un lūgums to risināt virtuāli lai netraucētu mājas iedzīvotājus.

N 57 X,Y

E 025 W,Z

Vērtība A iegūstama saskaitot visus mājas logus.

Vērtība B būs  1.

Vērtība C būs saskaitot mājas pirmā stāva logus.

Vērtība D saskaitot otrā stāva logus.

X=A+C-D-D+C+C-D+B

Y=A*34+B+B

W=C*2

Z=C*5+D-B

 

Additional Hints (No hints available.)