Skip to Content

<

Svatojakubská cesta....

A cache by JaRyna17 , Březňák Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, January 12, 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


                Svatojakubská cesta.

 

                Výsledek obrázku pro svatojakubská muÅ¡le

 

Tento event není další z řady mých Koláčkových eventů , ale myslím si , že toto téma je natolik zajímavé, že jsem se rozhodla požádat svoji kamarádku Ivu, která tuto cestu podnikla, aby nám povyprávěla a podělila se s námi o svoje zážitky, kterých bylo asi opravdu požehnaně.Iva už přednášku pořádala, ale já ji prošvihla...a tak mě napadlo uspořádat tento event a Iva může povyprávět nám všem...

  

Svatojakubská cesta nebo Cesta svatého Jakuba  je název historické trasy dvanácti poutních cest, které vedou ke hrobu svatého Jakuba Staršího v katedrále Santiago de Compostela ve španělské Galícii.. Trasy jsou značené moderním turistickým značením a většinou procházejí historickými poutními směry.

První doložená pouť do Compostely se uskutečnila roku 951 a vykonal ji francouzský biskup z Le Puy .Podél cesty byly postupně vztyčovány orientační kameny, kamenné kříže, boží muka a upravovány studánky. Vznikla radiální síť 12 poutních cest, vedoucích z Itálie, Francie i Portugalska. Dále při ní byly zřizovány kaple, kostely a kláštery, poskytující poutníkům azyl.  

Symbol dlouhotrvající poutě se již ve středověku stala mušle hřebenatky, ať již skutečná, nebo vyobrazená na poutním odznaku, někdy proťatá dvěma poutnickými holemi, dále nádoba na vodu vyrobená z tykve, klobouk se širokou krempou proti slunci, pláštěnka se širokým límcem a poutní hůl z větve, s vyřezaným prstencem a kuličkou na konci rukojeti. Od roku 1987 je platný systém značení pomocí směrových značek se symbolem svatojakubské mušle a žlutých šipek.

  

   

cituji...    

Ty jo, sen se stal skutečností. Včera večer totálně zpocena, špinavá a hladová jsem se doplazila do Santiaga. A přesto, i když jsem šla sama, tak jsem všechny své kamarády z cesty potkala v jeden okamžik na náměstí. I když jsme šli každý jiným tempem a občas jsme se i o den minuli a nedomlouvali jsme se. Cesta byla prostě plná zázraků. Jako, když mi došly peníze a musela jsem si koupit nové boty, tak jsem našla na silnici 10 euro. Prostě, stálo to za to..........Iva Horáková


        

 

       

  Setkání se uskuteční opět v penzionu                          Slunečno na   Kamenici...

              dne 12.1.2019 v 15 hodin....

            pravděpodobný konec eventu v 17.hodin....

 

               Technická poznámka:

 

Prosím  všechny zájemce o tuto přednášku, aby se zaregistrovali...

Jedná se jen o to, jak velký prostor mám zamluvit, jestli stačí malý salonek...či zamluvit sál, kde se musí zatopit.Pokud by měl někdo zájem o večeři, napište též  do logu.

Penzion bude otevřený jen na naši akci....takže bude jen jednotná večeře...kuřecí směs a hranolky nebo s topinkou....pokud bude změna, dám vědět.....

 

 Vyprávět bude p.Iva Horáková a s technikou pomůže 

 p.Ladislav Havlík.

 

 CWG k tomuto eventu budou samozřejmě   budou.....

 

 Srdečně Vás zvu na toto zajímavé povídání   a těším se na Vás.

 

 

       

 

 

 

 

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

101 Logged Visits

Write note 10     Will Attend 44     Attended 44     Publish Listing 1     Announcement 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 19 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.