Skip to content

This cache has been archived.

bolda: Vďaka evenťákom za účasť.

More
<

Mountain Day - Hola hora

A cache by bolda Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 08 December 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


 

Medzinárodný deň hôr,

 

ktorý ako významný deň vyhlásilo OSN, patrí k relatívne mladým sviatkom, lebo sa oslavuje 11.decembra len od r. 2003. Je chápaný najmä ako príležitosť k vytváraniu povedomia o význame hôr pre kvalitu ľudského života a prírodnej rovnováhy na Zemi.

 

Zmyslom a cieľom Medzinárodného dňa hôr je najmä podpora trvale udržateľného rozvoja horských oblastí a upozornenie na možnosti i omedzenia pri využívaní hôr, teda snaha upozorniť na problematiku, ktorá je rovnaká na tibetských náhorných plošinách ako aj vo vysoko položených juhoamerických andských oblastiach. Každý rok sa mierne mení zameranie dňa hôr, prvý ročník si za nosnú tému dal hory ako najdôležitejšiu zásobáreň pitnej vody, pretože pokrývajú spotrebu viac než polovicu ľudstva, ďalšie sa sústredili na mieru biologickej rozmanitosti či hrozbu klimatických zmien, ktoré sa práve na pomerne nestabilnom ekosystéme vysokohorských oblastí prejavujú so značnou razanciou.

Symbol Medzinárodného dňa hôr sa skladá z troch rovnostranných trojuholníkov vyrastajúcich z pomyslenej vodorovnej čiary. Prevážne čierne trojuholníky znázorňujú hory, prvý zľava má modrý „diamant“ na vrchole, znázorňujúci ľadovce a snehovú pokrývku, dávajúce životodárnu vodu, koliesko uprostred prostrednej „hory“ znázorňuje surovinové zdroje a zelená plocha v časti tretej „hory“ predstavuje plodiny a poľnohospodársku produkciu v horských oblastiach. 


 

Pozývam Vás, aj keď nie presne v tento deň, ale o trochu skôr, na krátku vychádzku na jedno z miest v našich "horách". Na kopec blízko mesta nazývaný Holá hora.

Príďte v sobotu 8.12.2018 na súradnice eventu o 09.00 hodine, kde sa nachádza oficiálne ohnisko.

Logbook bude prístupný na súradniciach eventu, minimálne v trvaní od 09.00 do 10.00.

 

 

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.