Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

Prohlídka zimního stadionu - LOUNY 2018

A cache by Startik Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 15 December 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Prohlídka zimního stadionu - LOUNY 2018

 

 SLEDUJTE PROSÍM LISTING PRO PŘÍPADNÉ ZMĚNY !

Něco z historie:

Do roku 1964 se hokej v Lounech hrál na přírodním ledě, kluziště bylo vždy v zimě vybudováno na Letním cvičišti. Na počátku 60-tých let přivezl Ing.Miroslav Šubrt, rodák z nedalekého Vlčího u Loun, dlouholetý místopředseda LIHG, ze své cesty do Kanady, podklady pro stavbu umělé ledové plochy s využitím polyetylenových trubek. V Lounech našel pochopení a v letech 1960-64 byl, převážně brigádnickou pomocí hokejových nadšenců, vybudován odkrytý zimní stadion s umělou ledovou plochou, který byl slavnostně uveden do provozu 2. ledna 1965. Použitou technikou (tj. vytvoření plochy, na které jsou položeny polyetylenové trubky pouze v písku) byly Louny vůbec prvním zimním stadionem nejen v rámci  tehdejšího Československa, ale v celé střední Evropě. Tento způsob se plně osvědčil a po Lounech pak následovala další města jako např. Lovosice, Soběslav atd. K zastřešení lounského zimního stadionu došlo až v letech 1983-85. Také jeho střecha je určitou kuriozitou, protože hlavní střešní nosníky jsou tvořeny z nosníků rozebraného tramvajového mostu přes Vltavu v Praze-Tróji. V roce 1997 byla provedena rekonstrukce původní plochy, současná je z leštěného betonu a je jí možno využívat i pro míčové hry a také pro hokej na kolečkových bruslích (tzv.in line hokej).

 

K eventu:  Sejdeme se na úvodních souřadnicích ve 13:30 hod. Zde si nás vyzvedne p. Slavíček, který nám povypráví něco o zimním stadionu a jeho provozu. Po prohlídce stadionu si budeme moci zabruslit na ledě, tak si nezapomeňte brusle :). 

Pokud budete mít zájem si zabruslit ?

Cena zapůjčení bruslí ? Bohužel se nepůjčuje

Vstupné na bruslení ? 35 korun

----------------------------------------

KDY ? 15.12.2018

KDE ?   na úvodních souřadnicích

KDO ?  přece kačeři :)

V KOLIK ? ve 13:30 hod.

PO PROHLÍDCE?  Je možno společného bruslení na ledové ploše, které začíná ve 14:00 hod.  Já zůstanu na bruslení cca 30 minut. 

Kolik jich budete chtít napište to do logu. Cena eventového CWG činí 10 korun.

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

22 Logged Visits

Archive 1     Will Attend 8     Attended 11     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 3 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.