Skip to Content

<

Děvčátko se zápalkami - unikátní film od J. Renoir

A cache by ptakopysk1 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Tuesday, December 18, 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


unikátní němý film s živou hudbou


KDE: v KD U Boudů

KDY: 18.12.2018  19.30-20.30 hod

KOLIK: 50,- Kč  (zalogování zdarma)

CO ZA TOCWG, shlédnutí unikátního filmu Děvčátko se zápalkami režiséra Jeana Renoira, doprovázené živě hranou autorskou hudbou Jamese Carlsona v provedení dua Cricket & Snail (Lucie Carlson - violin & James Carlson - acordeon), po skončení filmu přidá duo Cricket & Snail několik dalších melodií pro předvánoční pohodu


Děvčátko se zápalkami

Režie Jean Renoir, Jean Tedesco 
Původní název La petite marchande d'allumettes 
Rok výroby 1928 
Námět, scénář Jean Renoir podle pohádky H. Ch. Andersena 
Kamera Jean Bachelet 
Délka filmu 796 metrů, 29 minut, původní verze 2200 metrů
Hrají Catherine Hesslingová (Karen, děvčátko se zápalkami), Jean Storm (mladý hoch a voják), Manuel Raabin (strážník, smrt), Amy Wellsová (automat)
 
film

Cricket & Snail (Cvrček & Šnek)

Hudební duo Lucie Carlson - violin & James Carlson - acordeon - USA/Česká republika - hraje hudbu mnoha stylů - klasiku, hudbu začátku 20.stoleti a lidovou hudbu různých kultur, která přenáší posluchače na různá zajímavá místa, např. do francouzské kavárny, na operni scénu, irskou taneční zábavu nebo na židovskou svatbu.

Houslistka Lucie Carlson a její manžel akordeonista James Carlson mají klasické hudební vzdělání (obor housle a skladba), ale rozhodli se vytváře hudbu, která není omezena hranicemi koncertní síně. Ať hrají na pódiu, v kavárně nebo na pražských ulicích, vždy udivují posluchače výrazovostí své hry, svými vlastními skladbami a překvapující krásou zvuku houslí a akordeonu znějících dohromady.

duo

Biografie James Carlson
James R. Carlson (narozen 1970 v Everettu, stát Washington) komponuje pro tanec, divadlo, sbory, orchestr a komorní soubory. Jeho dílo zahrnuje i elektronickou a multimediální tvorbu. James zkomponoval hudbu pro soubor Luna Nova, The Ways a Means Dance Company, Taneční skupinu University Tennessee (the UT Dance Company), Circle Modern Dance a Momentum Dance Lab. Carlson je držitelem diplomu (obor skladba) na Duke University (Ph.D.) a vyučuje kompozici, hudebni teorii a elektronickou hudbu na University of South, Sewanee. Vice informaci naleznete na www.alembickmusic.com

Biografie Lucie Carlson
Lucie Novoveská se narodila v Praze. Po zakončení svého studia na Pražské konzervatoři vystudovala Hudební Akademii v Tel-Avivu /Izrael/. Hrála s mnoha orchestry a soubory, včetně Symfonického orchestru Českého rozhlasu, Českého národního symfonického orchestru a komorního orchestru Collegium Musa Pragensis, ve kterém vystupovala jako sólistka. Spolu s různými tělěsy vystupovala s umělci jako Claudio Abbado, Misha Maiski, Magdalenou Koženou a Andreem Bocceli. V Izraeli hrála v desetičlenném souboru "Maxim Vengerov and Virtuosi". Před nedávnem se začala věnovat kompozici a své koncerty rozšířila o své vlastní skladby. Od roku 2004 je členkou Knoxvillského symfonického orchestru a vyučuje hru na housle v hudební škole "Music Arts", Oak Ridge, USA.


 

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

4 Logged Visits

Write note 1     Will Attend 2     Publish Listing 1     

View Logbook

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.