Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

HP #5 – Famfrpal

A cache by Animatronio & Guernica.R Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Thursday, 17 January 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Vážené studentky a vážení studenti,

tímto Vám oznamujeme konání další studijní akce v tomto školním roce. Jedná se o kouzelnický sport famfrpál a s tím spojené létání na košťatech. Účast na této akci není povinná, ale bude pozitivně hodnocena na konci školního roku!

Hlavním účelem této akce je vyzkoušet si první let na koštěti podle vašeho výběru (také si můžete případně přinést i své vlastní koště). Pokud se vám první let podaří, budete moci považovat předmět Hodinu létání za splněný. Pro uznání tohoto předmětu je třeba nahrát ke svému zápisu fotografii vašeho letu na koštěti.

V souvislosti s tím jste vyzváni obléknout se do barev své koleje, aby byla na fotografii poznat vaše příslušnost ke koleji. V případě, že se na hodinu létání necítíte být ještě připraveni, přineste si alespoň transparenty, kterými budete fandit statečnějším spolužákům ze své koleje! Vzory transparentů si můžete prohlédnout v galerii níže.

Pamatujte také na to, že se této akce zúčastní i kapitáni jednotlivých kolejních družstev a je možné, že si vás již v tuto chvíli vyberou jako posilu svého týmu.

Dalším bodem této akce je vysvětlení základních pravidel famfrpálu (ty jsou uvedeny zároveň níže), příklady herních strategií a oblíbené famfrpálové manévry (Vronského finta, Lenochodí závěs, Chytin chyták a podobně). K dispozici budou potřebné rekvizity (míče, košťata, plán hřiště a podobně).

Tato famfrpálová akce je plánována na 17. 1. 2018 od 16:00 do 16:30 na pozemcích Školy čar a kouzel v Bradavicích nedaleko famfrpálového hřiště (viz plánek Bradavic). V případě dotazů či nejasností se obraťte na naše dvě prefektky - Animatronio z Havraspárské koleje a Guernica.R z Nebelvírské koleje, které organizačně zastřešují i tuto akci. 

 

S pozdravem

Minerva McGonagallová

zástupkyně ředitele

 

 

Základní pravidla famfrpálu

Každý tým má sedm hráčů: 3 střelci, 2 odrážeči, 1 brankář a 1 chytač.

Hraje se s čtyřmi míči: camrál (červený, velikost jako fotbalový míč), dva potlouky (černé, ze železa – jako dělové koule, co se snaží shodit co nejvíce hráčů z košťat) a zlatonka (velká jako vlašský ořech, zlatá, s křidélky).

Střelci střílí camrálem do kovových obručí (na každé straně hřiště jsou tři, hlídá je brankář), za každý vstřelený gól získává tým 10 bodů. Odrážeči odráží holemi potlouky od svých spoluhráčů a snaží se je poštvat proti protivníkovi. Brankář brání obruče svého týmu. Chytač se snaží najít malou zlatonku. Pokud ji chytí, zápas končí a jeho tým získává 150 bodů (takže většinou vyhrává). Zápas nekončí, dokud není chycena zlatonka. Může trvat i několik měsíců.

 


 

Informace k eventu:

Tento event je další ze série eventů věnované tématice Harryho Pottera. Event je určen všem kačerům, které tématika zajímá, ale samozřejmě i těm, kteří jsou jí netknuti. Event se koná dne 17. 1. 2018 od 16:00 do 16:30. Je to trochu dříve, než normálně, ale chceme si tento event užít za světla.

Sraz je na Vyšehradě na hradbách nad tenisovými kurty (viz výchozí souřadnice). Návštěvníci mohou k orientaci na Vyšehradě použít mapku, která je níže v galerii. V případě nepříznivého počasí (sníh, déšť, silný vítr) bude event přesunut na souřadnice uvedené ve waypointech (místo, kde probíhalo zařazování do kolejí). Při cestování doporučujeme využít městskou hromadnou dopravu (zastávka metra Vyšehrad, zastávka tramvaje Ostrčilovo náměstí nebo Výtoň).

Pokud příprava půjde podle plánu, budete se moci podívat na pravé (i když zmenšené) famfrpálové míče, vyzkoušet si některé z létajících košťat a obléknout si na sebe famfrpálový hábit (buď budete hrát za Nebelvír nebo za Zmijozel).

Budeme rádi, když si přinesete své vlastní koště a připravíte si nějaké pěkné transparenty – ať pro kolemjdoucí vypadáme pořádně bláznivě.

Event bude mít své vlastní CWG za typických 10 Kč nebo za výměnu za jiné CWG. Je zajištěno 100 kusů, takže se dostane na všechny.

V případě, že si budete event fotografovat, budeme rádi, když fotky přidáte ke svým logům.

 


 

Information about event

This event is about magical sport Quidditch with flying brooms. You can wear special quidditch robe,  try some of our brooms and take a picture of yourself flying on the broom. The event takes place on 17. 1. 2018 from 16:00 to 16:30 near Vyšehrad on coordinates above. In case of bad weather (snow, rain, strong wind) will be event moved to coordinates down (waypoint). For travel is recomended to use public transport (metro station Vyšehrad, tram station Ostrčilovo náměstí or tram station Výtoň).

If you will take a photos in the event, we will be glad, if you will add them to your logs.

 


 

Mudlovský famfrpál

A na konec jedna zajímavost - i v mudlovském světě se hraje famfrpál! Jen se při něm na košťatech nelétá, ale běhá se s nimi. Hra je inspirovaná právě famfrpálem z Harryho Pottera. Hrají v něm dva týmy po sedmi hráčích na hřišti o podobné velikosti, jako je hokejové kluziště.

Cílem hry je mít více bodů než druhý tým ve chvíli, kdy je chycena zlatonka – zlatonku představuje tenisový míč v dlouhé ponožce visící z kraťasů nestranného hráče oblečeného do žlutého oblečení. Pro získání bodů musí střelci či brankář dopravit camrál (lehce vyfouknutý volejbalový míč) skrze jednu ze tří protivníkových obručí, čímž tým získává 10 bodů. Pro zabránění protivníkovi postupu s camrálem mohou střelci i brankář útočníky fyzicky zastavit (až složit) a odrážeči mohou pomocí potlouků protivníky postavit dočasně mimo hru. Pokud je hráč zasažen potloukem hozeným protivníkovým odrážežečem, musí sesednout z koštěte, upustit míč, pokud nějaký drží, a vrátit se ke svým obručím. Po doteku obručí může hráč znovu nasednout na koště a tím se vrátit do hry. Hra končí ve chvíli, kdy je zlatonka chycena jedním z chytačů a skóre není vyrovnané. Chycení zlatonky přinese týmu, jehož chytač ji získal, 30 bodů. Sestavení týmů musí podléhat genderovému pravidlu, tedy v rámci jednoho týmu mohou být nejvýše 4 hráči stejného pohlaví. Zápasy trvají obvykle kolem 30 až 40 minut, ale dálka zápasu se může hodně měnit v závislosti na nepředvídatelnosti chycení zlatonky.

Pokud vás tento sport zajímá, stačí si na internetu vyhledat Mudlovský famfrpál. I v České republice existují pravé famfrpálové týmy (např. Prague Pegasus, Occamy Olomouc, Brno Banshees, Famfrpál Plzeň a další). V tomto sportu se konají i mezinárodní turnaje.

Additional Hints (Decrypt)

xbfgngn n genafcneragl f frobh

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

84 Logged Visits

Write note 4     Archive 1     Will Attend 26     Attended 50     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 97 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.