Skip to content

Slonovecké hřebeny Event Cache

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
Hidden : Saturday, 29 December 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


CS: Malé setkání v Jincích s větším poeventovým výletem.

Eventové setkání u Správy

V sobotu 29. prosince 2018 se v 10 hodin setkáme u budovy Správy CHKO Brdy v Jincích (výchozí souřadnice, parkování waypoint P2). Budeme si povídat o tom, co nám pod stromeček přinesl Jedžípísek, zda jsme na stromeček zvládli vylézt bez pomůcek či zda jsme museli nahazovat lano, jaká krásná CWG jsme pod stromečkem našli, zda bylo odlovení štědrovečerního kapra snadné nebo jsme jej museli ze stromu sundat prutem, jaké FTF nám utekla a také jak se daří vnoučátku naší společné kamarádky ze Strašic. Zájemci budou moci nakouknout do budovy Správy CHKO Brdy, aby se na vlastní oči přesvědčili, že není plná vycpaných medvědů a vlků. V 10.30 event skončí a my se vydáme vstříc dalšímu dobrodružství.... Je možné, že někteří řidiči nás opustí o pár minut dříve, aby společně převezli auta do cíle (waypoint P1).

Poeventový Slonovec

Po skončení eventu se určitě většina půjde dobrovolně projít po nádherných Slonoveckých hřebenech do Malého Drahlína, abychom touto procházkou vzdali hold rozmanitým krásám tohoto kousku přírody a vychutnali si je. Přesuneme se pěšky od Správy k Ermi hotelu (waypoint T0), kde se setkáme s řidiči navrátivšími se z cíle (ti zaparkují na waypointu P0). Od Ermi hotelu vyjdeme cca v 11 hodin a vydáme se po zeleně značené turistické trase ve směru na rozcestí Slonovec a dále na Klouček. Cesta je zpočátku příkrá a terén náročný, nevhodná pro kočárky, ale po vystoupání na hřeben jde již o procházku růžovou zahradou. Zdejší trasa je jednou z nejkrásnějších hřebenovek v Brdech, což dokládá i přítomnost pietního místa trampů. Protože se sebou budeme mít lidi ze Správy CHKO Brdy, jistě si budeme moci povídat o ochraně přírody, příchodu rysa, plánech na další rok a tak. Podle aktuální situace jako je počasí, množství sněhu, remcání dětiček a poloviček se rozhodneme pro trasu v koncové části, tj. zda zařadíme některé bonbónky a lahůdky, nebo zda se vydáme k cíli kratší cestou. Protože se budeme pohybovat v blízkosti veřejnosti nepřístupného posádkového cvičiště Jince, dovolím si ujistit, že střelby se v daný den nekonají.

Lze očekávat, že konec procházky bude do 16. hodiny a ujdeme zhruba do 12 kilometrů maximálně, terén odpovídá tak třem a půlce hvězdičky. Je vhodné si vzít pití a jídlo, např. špek a pálenku, vánoční cukroví, oblečení odpovídající počasí, v případě všelijakého počasí neuškodí mít v autě náhradní obuv a oblečení, popř. další termosku s horkým čajem, grogem, kávou a tak.

Organizační poznámky

Prosím, přihlaste se logem a uveďte počet osob mířících především na dobrovolnou poeventovou procházku. Též prosím uveďte, zda budete přijíždět autem od Příbrami, Rožmitálu a tak, abychom snadněji poskládali přepravu osob mezi startem a cílem a mezi cílem a startem.

Eventu i poeventové procházky se účastníte dobrovolně a na vlastní riziko.

Additional Hints (No hints available.)