Skip to content

AOS náborový event Event Cache

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
Hidden : Saturday, 13 April 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

13 April 2019, 09:00 - 09:30

AOS náborový event

Zveme vás na setkání příznivců automobilových orientačních soutěží. To letošní se bude konat v sobotu 13. dubna od 9:00, čas na zalogování bude do 9:30. Místem setkání je restaurace U kulturního domu v Polepech a přilehlé prostory. Seznámíme vás s obsahem a problematikou AOS soutěží, probereme aktuální dění, případně vyměníme nějaké cestovní předměty či suky. Dřevěná eventová kolečka nebudou. Po skončení eventu nabízíme dobrovolnou možnost zúčastnit se návazné AOS soutěže.

Nejprve asi vysvětlení názvu eventu. AOS jsou Automobilové Orientační Soutěže.  Nejedná se o rychlostní rallye. Tyto soutěže mají několik výkonnostních tříd, jezdí se hobby (náš případ) soutěže, Shell Cup, Český pohár, Moravský pohár, Mistrovství ČR a Středoevropský pohár, podobné soutěže jsou organizovány i v zahraničí. V těchto soutěžích nejde o rychlost, ale naopak o logiku, ohleduplnost, spolupráci. Na trase jsou skrytě kontrolovány rychlostní limity, dodržování přednosti chodců a další pravidla, vyplývající ze zákona o provozu na poz. komunikacích. Na následujícím odkazu najdete videopozvánku na AOS soutěže  www.aoscz.info, zde je také možnost najít tipy, návody, učebnice a příklady řešení.

Loni jsme pro začínající posádky postavili extra kategorii HOBBY v rámci běžné SHELL soutěže. Ale uvědomili jsme si, že toto schéma neposkytuje dostatek času pro vysvětlování a podrobný rozbor chyb a chytáků na trati. Proto letošní setkání bude v lehčím, přípravném duchu, věnované skutečně jen a pouze začátečníkům. Na trase účastníky čekají kromě samotné jízdy dle itineráře, také řešení nástrah ve formě podmínek a vložáků, jízda zručnosti, úkoly na trase, kontrolní stanoviště. Správný průjezd trasy je kontrolován pomocí tabulí s čísly (průjezdky), které jsou rozmístěny po trase. Kolem některé můžete projet vícekrát, protože autor takto trasu naplánoval, naopak některé jsou umístěny tak, aby vás zmátly. Čísla z průjezdek se zapisují do jízdního výkazu v pořadí, jak jste je zaznamenali na trati. Zapsání falešných průjezdek nebo chybějící správné průjezdy jsou penalizovány a tím je určováno pořadí..

Před startem proběhne rozprava, při které budou vysvětlena pravidla a základní postupy, v obecné rovině vysvětlíme chytáky na trati, probereme detaily a zodpovíme dotazy. Poté budou posádky startovat v časovém rozestupu do soutěže. Posádka obdrží na startu podklady pro etapu, takzvaný itinerář a mapové podklady. Z iti vyplývají základní průjezdní body trasy a také cíl. Navigátor potřebuje tvrdou podložku pod předané podklady, psací potřeby, zvýrazňovače a pravítko na měření vzdáleností. Etapy mají stanovený časový limit, ale bude dostatečně velký a zároveň bude mít dosažený čas minimální vliv na výsledek.   

První etapa bude krátká, zahřívací, v jejím závěru čeká účastníky jízda zručnosti. V cíli první etapy na účastníky čekají zkušení účastníci soutěží AOS, kteří podrobně rozeberou jednotlivé nástrahy na trati a vysvětlí, kde se posádky dopustily chyb a zdůvodní správný průjezd. Zároveň bude dostatek času na oběd či občerstvení v přilehlé restauraci (v ceně startovného je polévka mezi etapami pro řidiče a navigátora). Poté odstartujete do druhé, delší etapy, která opět končí v místě startu. Opět bude následovat rozbor, individuální diskuze a hlavně proběhne vyhodnocení soutěže a vyhlášení výsledků. Odměněny budou všechny posádky. Startovné činí 300 Kč na posádku, kterou tvoří minimálně řidič a navigátor. Vozidlo musí splňovat podmínky pro provoz na pozemních komunikacích, používání GPS je povoleno.

Navigační soutěž je omezena na 20 posádek, platí pravidlo, že kdo se dříve přihlásí a také následně zaplatí startovné, má přednost. Ostatní přihlášené budeme evidovat jako náhradníky a budeme je v případě uvolnění pozic, kontaktovat. Hlaste se formou Zúčastním se, případně nám sdělte, že vás v autě bude více, než jen řidič a navigátor. Následně vám pošleme podklady pro platbu a také stručný výtah z pravidel, pro snadnější pochopení všech nástrah AOS soutěží.

 

Těšíme se na vás, za přípravný tým

matonni s rodinou, AOS příznivci a kamarádi

 

 

Additional Hints (No hints available.)