Skip to Content

This cache is temporarily unavailable.

pewha: Voda už neproudí, TB se rozběhly do světa, tak to taky pomalu zapíchneme.

More
<

Den vody

A cache by pewha Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 24 March 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

24 March 2019, 08:30 - 09:00

Vodní dílo Dalešice elektrárna Mohelno1.exkurze 9.00 hodin v neděli 24. března 2019
2.exkurze 10.00 hodin v neděli 24. března 2019

Kapacita max. 40 osob
Logujte Will Attend - počet osob, počet CWG
STOP STAV

• Z důvodu zpřísnění bezpečnostních opatření je povolen vstup do provozu osobám mladším 12 let za doprovodu dospělé odpovědné osoby.
• Do areálu elektrárny není dovoleno vnášet jakákoliv zavazadla (batohy, kabelky apod.)!! Do provozu je nutné mít vhodnou pevnou obuv na nízké podrážce, nepřípustné jsou sandály a obuv na podpatku!!!
Bude-li mít někdo z účastníků exkurze nevhodné obutí, nepůjde do provozu celá skupina!!!
• Účastníci exkurze vstupem do areálu PVE Dalešice vstupují do provozu elektrárny, a proto musí dodržovat pravidla bezpečnosti provozu a v každém případě respektovat pokyny průvodce!
• Při nedodržení pravidel, nevhodném chování, požití alkoholických nápojů apod. je v pravomoci průvodce kdykoliv exkurzi ukončit!
• Návštěva výrobních prostor závisí na provozních podmínkách a chování účastníků exkurze!


Světový den vody

Světový den vody neboli World Water Day (22. 3.) určila v roce 1993 Organizace spojených národů (OSN) na základě návrhu podaného na jednání v Rio de Janeiru v roce 1992. Tímto dnem chtěli poukázat na problémy spojené s vodou a vodním hospodářstvím. Akce je zaměřena na čistotu a ochranu vod a na šetření vodními prostředky. Tato každoroční kampaň si klade za cíl připomenout lidem na celém světě význam vody a potřebu ochrany vodních zdrojů. Každý rok se Světový den vody zaměřuje na specifický aspekt sladkých vod.
Nenechávejte nikoho v pozadí (stranou) 

Tématem roku 2019 je snaha o řešení "vodní krize" tím, že se pojmenují (určí) příčiny toho, proč se na tolik lidí zapomíná (nechávají se stranou). Marginalizované (na okraji společnosti) skupiny jako jsou ženy, děti, uprchlíci, původní obyvatelé, - jsou často přehlíženy a čelí diskriminaci, když se chtějí domoci přístupu k nezávadné (bezpečné, bez rizika) vodě. "Vodní" sekce Spojených národů požaduje, aby "vodní obslužnost" (přístup k vodě) uspokojovala požadavky marginalizovaných skupin a jejich hlasy musí být v rozhodovacích procesech vyslyšeny (jejich názory musí být brány v potaz).

Vodní elektrárna Mohelno

je průtočná vodní elektrárna v okrese Třebíč v kraji Vysočina v Česku. Vlastní objekt průtočné elektrárny je umístěn přímo v tělese hráze Vodní nádrže Mohelno. Přívod vody na Kaplanovu turbínu zajišťuje potrubí o průměru 1200 mm a délce 30 m. Napětí generátoru je 6,3 kV. Vtok i výtok je možné hradit ocelovými vraty. K Francisově turbíně se přivádí voda potrubím o průměru 800 mm a délce 12 m. Uspořádání soustrojí je horizontální, uložené ve speciálním ložisku. Napětí generátoru je 0,4 kV. Vlastní elektrárna je schopna najet do provozu bez pomocí vnější sítě a tím zprovoznit v době krize elektrárnu Dalešice, z níž je dálkově ovládána.
• typ elektrárny – středotlaká, vyrovnávací
• rok uvedení do provozu – 1978
• rekonstrukce v roce 1999
• objem nádrže – 17,1 mil. m³
• spád – 21,6-35,6 metrů
• počet turbín – 2 • typ turbín – Kaplanova turbína a Francisova turbína
• výkon turbín – 1,2 a 0,6 MW • max. průtok vody turbínou – 4,1 a 2,15 m³/s
• otáčky – 750 a 600 ot/min
• průměr oběžného kola 800 a 650 mm

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

66 Logged Visits

Write note 12     Will Attend 25     Attended 26     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 17 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.