Skip to Content

<

Hudba, Film a Art

A cache by Djude Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 03/03/2019
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Rádi bychom touto keší připoměli vybrané lidi a místa která jsou úzce spjata s kulturními a uměleckými počiny na rakovnicku, čímž zaslouženě proslavili nejen sami sebe, ale také náš region jako takový.

Pro získání finálních souřadnic bude potřeba zjistit několik konkrétních věcí, při jejichž vyhledávání a zjišťování, věřím, poznáte něco nového a zajímavého. Budiž vám za to odměnou nalezení keše, kterou jsme vyráběli při dlouhých zimních večerech ;)

Místo, kde je keš umístěna doporučujeme navštívit před západem slunce. Ze samotného místa, nebo z jeho blízkého okolí je možné krásné západy slunce pozorovat.


Prosím respektujte dopravní značení při vyzvedávání kešky na finálních souřadnicích. Auto odstavte u značky zákazu vjezdu a k samotné keši dojděte pěšky.
Základní souřadnice pro doplnění:

N A0° 0B,6C'

E 013° 3E,0D'
skupina BRUTUS


Skupina vznikla v roce 1966 pod jménem Mandragora v Rakovníku. V době normalizace byla několikrát nucena činnost pozastavit a vždy ji obnovila pod novým názvem (1973 - Elektronik, 1980 - Brutus, 1982 - Kyklop). Po Sametové revoluci vystupuje pod názvem Brutus a objíždí zábavové koncerty po celé České republice, od sálů velkých měst po sokolovny v zapadlých vesnicích. V roce 1995 skupina hrála ve filmu Indiánské léto Saši Gedeona, podílela se na sitcomu Comeback, kde fragment songu kapely Zdá se mi tvoří jeho znělku. Píseň Gorila zní i ve filmu Jana Prušinovského Okresní přebor. Kapela vystupuje také ve filmu Tomáše Svobody Dvě nevěsty a jedna svatba. Brutus tam má několik známých songů a je i vidět několik minut na venkovské tancovačce. Skupina spolupracovala nebo vystupovala např. s legendárními UK Subs, The Vibrators, Suzie Quatro, Dr. Feelgood, Zona A.

Kolikrát zazní v písni TUNEL od skupiny Brutus slovo TUNEL ?

Po zjištění čísla proveď jeho ciferaci.

A = 6

A = 8

A = 5
Václav “Upír” Krejčí


Václav Upír Krejčí se narodil v Rakovníku. Jeho profesní zařazení vydává nemálo položek a těmi jsou komik, herec, spisovatel, spíkr, dramaturg, scénárista, textař, zpěvák, fotograf a tak trochu renesanční člověk. Jeho kariéra komika začala stoupat, když v roce 1979 vyhrál hlavní cenu na festivalu pantomimy v Litvínově. V tomto roce vznikla skupina Mimtrio, kde Upír vystupoval s Michalem Nesvatbou a Světlanou Nálepkovou.

Na Děčínské Kotvě vyhrál s písní Ošklivý ženský nejsou cenu diváků. Obsadil tam i třetí místo, ale na protest kolegů zpěváků, že je komik a ne zpěvák mu byla cena odebrána. I přesto odehrál osm let v různých hudebních skupinách na bicí. Upír bubnoval mimo jiné, také ve zmíněné skupině Brutus v letech 1973 – 1974 kdy skupina vystupovala pod jménem Elektronik.
Stal se i spoluautorem 30 grotesek pro britskou televizi BBC. V televizi vystupoval ve více než 900 pořadech, na některých se podílel autorsky. Za všechny jmenujme nejproslulejší jako MOŽNÁ PŘIJDE I KOUZELNÍK, BAKALÁŘI, ČUNDRCOUNTRYSHOW. Neopomíjí však ani svou hereckou tvář a odehrál nenápadně nápadné role ve filmech jako S ČERTY NEJSOU ŽERTY, PŘÍBĚH RYTÍŘE, BATHORY a CZECH MADE MAN.

Plánuje v Praze Ulici Legrace. Je zakladatel spolku Něžná brutální poezie. Dokáže prý napsat na jakékoliv téma jakoukoliv báseň či scénář ve verších. Je autorem mnoha mott a parafrází. Jedná se opravdu o renesančního člověka ,kterému není cizí fušovat do všeho co obohatí jeho samotného, ale také další lidi s uvolněnou myslí.

Datum narození Václava Upíra Krejčího (včetně roku) je?

Po zjištění proveď ciferaci celého datumu narození.

B = 7

B = 2

B = 4
Filmový rybník


Málo se ví, že tento poetický a dobře ukrytý rybník, který lze nalézt v blízkosti Velké Chmelištné si skromně zahrál po boku Karla Heřmánka v jednom českém filmu, budiž ti nápovědou, že moc kaprů v něm nebylo.

Film se jmenuje:


Kam pánové kam jdete C = 75

Smrt krásných srnců C = 31

Krakonoš a lyžníci C = 15
Jiří Anderle


Tento malíř, grafik a ilustrátor se na rakovnicku narodil 14.9.1936. Ve své rodné obci prožil spokojené dětství, což krásně autobiograficky popsal ve svém rozhlasovém pořadu „Láska za lásku“. Galerii se stálou expozicí děl Jiřího Anderleho, můžeme vidět v této jeho rodné obci.

Jiří Anderle se narodil v obci:


Čistá u Rakovníka D = 12

Kněževes D = 14

Pavlíkov D = 11
Václav Zoubek


Je český je český malíř, historik umění, kurátor a galerista.Narodil se 25.09.1953 ve Verušičkách.Do Rakovníka se společně se svojí maminkou přestěhoval v roce 1962. První malířské pokusy a nauku technologie malby získával od malíře Vladimíra Váchy. Po ukončení střední školy neuspěl u přijímacích zkoušek na AVU a nastoupil jako propagační výtvarník v Rakovnických keramických závodech. V letech 1975-1981 studoval na pražské Akademii výtvarných umění. Po ukončení studia přijal zaměstnání v rakovnické galerii. Po pádu komunistického režimu roku 1989 byl jmenován ředitelem Okresního muzea a galerie v Rakovníku. K vlastní tvorbě se vrátil až roku 1995. Ve výtvarné činnosti je u něho prvořadá figurální tvorba, kdy je inspirován ženskými půvaby. Orientuje se též na krajinomalbu, tvorbu zátiší a portrétů. Z realizací je nejvýznamnější fresková výzdoba speciálních škol v Rakovníku.

Václav Zoubek nazývá počínaje rokem 2001 své akty stejně, jako je v řecké architektuře pojmenovaný ozdobný prvek:


Metopa E = 9

Tryglyf E = 5

Mutulus E = 1


Additional Hints (Decrypt)

Qhgá arzhfí oýg wra uynin

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.