Skip to Content

This cache is temporarily unavailable.

Verunka_33: Už je po

More
<

3. vítání jara

A cache by Verunka_33 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Monday, 08 April 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

08 April 2019, 18:00 - 18:30

Rok se s rokem sešel a opět se nám blíží jaro a tak je nutné jej zase hezky přivítat, jak jinak než eventem. Přijďte už potřetí hromadně utopit smrt.

Jedná se o lidový zvyk z předkřesťanské éry, jeho ústředním prvkem je slaměná figura oblečená v ženských šatech, známá pod četnými jmény jako například Morana, Morena, Marzana, Mařena, Smrt, Smrtka nebo Smrtholka. Figuru Smrtky vytvářely dívky z došku a oblékaly ji do ženských šatů nebo ovinuly do hadrů, figura byla také různě zdobena, například stuhami nebo kraslicemi. Z barev se používala především bílá a černá. Poté byla nastrčena na tyč, či prostě vzata do rukou. Smrt byla vynášena z vesnice za zpěvu obřadních písní a poté vhozena do vody či do příkopu, pálena nebo zakopávána do země.

Nepředstavuji si samozřejmě, že bychom někam nesli velkou slaměnou figuru, ale trochu si zvyk pro naše potřeby pozměníme. Vytvoříme malé slaměné figurky, které na konci naší procházky jednoduše naházíme do řeky. Sama jich budu mít několik připravených, samozřejmě budu ráda, pokud si donesete i vlastní.

Poprosím, aby to pokud možno byla jen čistá sláma, případně nějaký jiný ekologický materiál (dřevo, listí...), který nebude na závadu, pokud bude vhozen do vody.

ejdeme se den po smrtné neděli 8.4.2019 na úvodních souřadnicích v 18:00, kde proběhne půlhodinová oficiální část eventu. Poté se přesuneme na most, kde proběhne onen zmiňovaný rituál.

Čekají vás opět CWG s nějakou tou jarní kytičkou, budou za klasických 10 kč, jejich počet hlaste do logu.

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

55 Logged Visits

Write note 5     Will Attend 18     Attended 30     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 15 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.