Skip to Content

This cache has been archived.

kaliho: CITO 21.09.2019! Będzie w Turawie! - taka tajemnica dla łoczerów :-)

More
<

CITO Opolską "Amazonką" - Edycja 5 - REUNION

A cache by kaliho Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 25 May 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

25 May 2019, 10:00 - 15:00

Jest to środowiskowa inicjatywa wspierana przez społeczność geocachingową.

Od 2002 roku CITO pomaga zachować piękno naturalnego środowiska w miejscach sprzyjających zakładaniu keszy. Zwraca uwagę keszerów, aby podejmując czy zakładając kesze dbali również o środowisko naturalne.

CITO Season 1 - 2019 1.03 - 31.05.2019

Ten rok wyjątkowy ponieważ CITO week (w którym można zdobyć souvenira za uczestnictwo w evencie CITO) przekształciło się w CITO season! Czyli w sezonie od 1go Marca do 31go Maja 2019 - mamy możliwość otrzymania takiego souvenira za pomoc naszej planecie podczas odrobiny zabawy połączonej z wysiłkiem!

Opolska Amazonka

Opolskie CITO

Po organizacji CITO w innych wersjach, wracamy do korzeni i opolskiej tradycji - czyli wymagającego CITO Z KAJAKAMI w Stobrawskim Parku Krajobrazowym - dalej zwanym opolską dżunglą. Rok 2019 będzie wyjątkowy - rok powrotu do tradycji CITO - czyli kajakiem przez Opolską Amazonkę* - edycja 5 [reunion - po przerwie blisko 3 letniej (?!)]

Kajakarze i wędkarze - wolni strzelcy weekendowi, zanieczyszczają naszą piękną krainę, dlatego ruszamy z odsieczą i pomagamy naturze w detoxie

W związku ze zmianą terminów CITO - nie musimy już w mrozie i deszczu przedzierać się przez opolską dżunglę z workami zamiast maczet.

* Dla niewtajemniczonych Opolska Amazonka to najbardziej "niebezpieczna" rzeka Opolszczyzny, przez lokalsów zwana Stobrawą (na potrzeby tego eventu, lub każdą inną opolską rzeką na potrzeby poprzednich i kolejnych eventów).

Poprzednie edycje eventów CITO Opolską "Amazonką":

Stryker - GC590NY / Legowojtas - GC62E3R / kaliho - GC6EAGN / PJ-Team& Jaconurak - GC6Q1F9

CITO Opolską "Amazonką" - Edycja 5 - REUNION

W tej edycji przemierzać będziemy rzekę Stobrawę na odcinku KARŁOWICE - STOBRAWA + BONUS ODRA  ok 10-13km

Zgodnie z ideą wydarzeń CITO, skupiamy się głównie na zbieraniu śmieci znajdujących się w rzece - wszyscy uczestnicy otrzymają worki i rękawiczki

W związku z tym, że powroty bywają trudne, nasz reunion utrudniamy dodatkowo - trasa spływu wyniesie 10 km + 3km jeśli ktoś zdecyduje się na bonus - wpłynięcie do Odry.

Dlatego proszę o wpisanie w logu stopnia doświadczenia osób biorących udział w celu ułatwienia organizacji właściwych kombinacji w kajakach osoba doświadczona + niedoświadczona, z uwagi na to, że będziemy dodatkowo zbierać śmieci – co osobom niedoświadczonym mogłoby podwyższyć trudność zadania. (trudność eventu i tak jest wysoka oznaczona jako 5!)

UWAGA Każdy uczestnik bierze odpowiedzialność za siebie - proszę poważnie potraktować swoje umiejętności pływania i kajakiem i pod kajakiem!

PLAN CITO

10:00 -  Godzina startu

10:00 - 10:15 - Instruktarz i przydział kajaków

10:15 Trasa: KARŁOWICE - STOBRAWA - Długość trasy spływu wynosi ok. 10 km, plus 3 km dla odważnych - wpłynięcie do ODRY, a jej pokonanie zajmie ok. 3-5 godz. (biorąc pod uwagę poprzednie edycje - optymalnie pokonanie trasy zajmuje 3h, plus dodatkowy czas na zbieranie śmieci)

14:00 - 15:00 Zakończenie spływu, zebranie osób na miejscu startu - Oaza pod Topolami

15:00 - Finałowe ognisko z tradycyjnym LECZO. Ogrzenie się, wpisy do eventowego logbooka i wymiany doświadczeń. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy drewniaczek.  (Oprócz ogniska będzie również palnik gazowy - jeśli ktoś będzie miał ochotę na ciepły napój)

UWAGA - trudność eventu jest duża, także godziny zakończenia spływu i ogniska mogą się przesunąć.  

ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE

W dniu 25 maja obchodzimy kilka ważnych świąt! 4 z nich zamierzamy podczas CITO uczcić

Dzień Królewny - uprasza się, aby każda osoba miała na sobie lub przy sobie atrybut Królewny - kilka będziemy posiadać, by był to iście królewski spływ

Dzień Stemplarza - każdy uczestnik, który ukończy spływ (wypłynie kajakiem, dopłynie do mety na kajaku, lub pod nim - otrzyma pamiątkowy stempel uprawniający do darmowego lecza

Dzień Piwowara - uczczenie tego dnia niech pozostanie tajemnicą eventu (co się wydarzyło na CITO pozostaje na CITO)

Dzień Ręcznika - wiadomo, po osuszeniu się z trudów spływu urządzimy małą suszarnię w miejscu oznaczonym

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Event płatny

Liczba miejsc jest ograniczona, proszę o zgłaszanie się wyłącznie osób zdecydowanych na spływ.

Co zabrać na spływ?

- Klapki, sandały lub tenisówki. Najlepszym obuwiem do wody - które chroni nas przed skaleczeniami przez odłamki leżące na dnie rzeki, będzie dobrze trzymało się stóp i nie popłynie jak zwykłe klapki - jest tanie i praktyczne obuwie do wody, dostępne praktycznie w każdym sklepie sportowym lub turystycznym,

- w cieplejsze dni: strój kąpielowy, krótkie spodenki, czapka lub kapelusz, okulary przeciwsłoneczne,

- w chłodniejsze dni: dres, polar, kurtka przeciwdeszczowa. Ubrania powinny jak najmniej chłonąć wilgoć i w miarę szybko schnąć,

- ubranie na zmianę (zapakowane w wodoszczelną torbę/worek),

- krem do opalania, środek na komary i kleszcze,

- wodę do picia i suchy prowiant np. czekolada, baton.

Osoby niezmotoryzowane, które chcą się dostać z Opola na sływ - mają dwie opcje:

1. Dołączenie się do osób, które wyjeżdżają z Opola (z doświadczenia wiem, że klika miejsc w autach zawsze się znajdzie)

2. Komunikacja pozamiejska doskonale funkcjonuje na trasie Opole - Karłowice - Opole - natomiast bagaże, które byłyby balastem w kajaku mogę zabezpieczyć w swoim samochodzie. Jeśli przyjedziecie do Karłowic godzinę przed eventem, czas wykorzystajcie na szukanie keszy i dotarcie na współrzędnie. Pół godziny przed rozpoczęciem polecam jogę lub streczing.

Osoby zmotoryzowane: samochody można będzie pozostawić na parkingu 300m od miejsca rozpoczęcia spływu, lub na poboczu drogi nieopodal miejsca rozpoczęcia spływu (oznaczone parkingi w waypointach)

Po zakończeniu spływu transportujemy się na miejsce startu - OAZA pod Topolami (waypoint). Kierowcy będą podwiezieni pod samochody. Dokładnie będziemy komunikować przed eventem.

Inne informacje dot. spływu będą przekazywane za pomocą odpowiedniego logu oraz dodawane na bieżąco do opisu

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

60 Logged Visits

Write note 28     Archive 1     Will Attend 11     Attended 11     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 7     

View Logbook | View the Image Gallery of 131 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.