Skip to Content

This cache is temporarily unavailable.

Krky: Máme po akci, takže pomalu vypínám. Ještě jednou všem děkuji za účast!

More
<

Ukliďme Rybníčky!

A cache by Krky Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 14 April 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

14 April 2019, 09:00 - 11:00POZOR! POSUN DATA EVENTU NA NEDĚLI 14.4.


Ukliďme Rybníčky!


Mezi Rožnovskou čtvrtí Rybníčky a vrchem Kozinec leží téměř tříhektarová louka, občasně využívána jako pastvina, kterou od severu lemuje prudký zalesněný svah. Mezi loukou a svahem jsou trvale podmáčená a zarostlá místa, zejména dříve hojně obydlená obojživelníky. Ačkoliv jsme uprostřed města v klidné a rekreačně využívané lokalitě (můžu zmínit nedaleké hotely Relax a Energetic, či bývalý rekreační objekt Výsluní), jde o dost neutěšené místo. Do míst mimo zraky lidí si zvykli vyvážet svůj nejen zahradní odpad obyvatelé nedalekých rodinných domů a obyvatelé velkého polyfunkčního domu Bečva nad svahem se s tím taky nepářou. Výsledkem je, že celý svah je zaneřáděný téměř po celé své délce nejrůznějším odpadem a dle historických kusů se zde nikdy pořádně neuklízelo.


Jelikož situaci na místě znám velmi dobře a binec zde se kumulující mě dráždí již mnoho let, rozhodl jsem s tím něco udělat a namířit úsilí v rámci CITO eventu právě sem, do lokality, která si to bezesporu zaslouží. Event je materiálně podpořen Městem Rožnov pod Radhoštěm v rámci akce Ukliďme Rožnov při Dni Země.

K organizaci akce


Vzhledem k tomu, že více zaneřáděná část a úlovky těžkotonážního charakteru se nacházejí převážně ve východní části území, začneme na západní straně a budeme pokračovat na východ, kde na konci lokality nashromážděný odpad uložíme.

Event započně v neděli 14. dubna 2018 v 9.00 hodin u garáže na výchozích souřadnicích (N 49°28.063', E 18°8.850'), kde budou již připraveny základní úklidové pomůcky (pytle a rukavice). Vzhledem k terénu doporučuju pevné boty a oblečení vhodné na práci venku, umažete se ani nevíte jak. Můžou se sejít i gumáky, zvláště po deštivějším počasí je značná část lokality podmáčená, ne nadarmo se to zde jmenuje Rybníčky. Průběh akce odhaduji na dvě hodiny čistého času, ale bude záležet na počtu účastníků a jejich odhodlání. Co vím jistě, tak odpad určitě nedojde!


Přespolní bych poprosil, ať využijí doporučené parkoviště a na místo eventu ten kousek dojdou. Určitě neparkujte u hotelu Energetic či v blízkosti výchozích souřadnic, majitelé soukromých pozemků by nemuseli mít pochopení a po akci to k autu budete mít blíž.

Event je vhodný pro všechny věkové a silové kategorie, určitě můžete vzít i děti. A prosím, uvažujete-li, že přiložíte ruku k dílu, hlaste se zavčasu logem will attend, ať mohu zajistit dostatek pracovních prostředků. Děkuji.

Kromě dobrého pocitu z vykonané práce, který je k nezaplacení, obdržíte CITO bod do statistik a suvenýr od Groundspeaku, tak jako každý rok.

Na všechny účastníky eventu se těší Krky.Additional Hints (No hints available.) 

Find...

24 Logged Visits

Write note 2     Will Attend 9     Attended 9     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 35 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.