Skip to Content

<

Cmentarz Wojenny nr 10 - Sieniawa

A cache by bartolomeuszRJS Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 11/06/2019
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:Niewielki, dwukwaterowy cmentarz znajdował się przy skrzyżowaniu dróg Folusz - Jasło oraz Gorlice - Nowy Żmigród. Pierwotnie składał się z dwóch kwater po wschodniej i zachodniej stronie drogi, ale kwatera wschodnia uległa likwidacji w końcu lat 70. XX wieku.

Pomnik centralny miał formę zbudowanych z łamanego kamienia katafalków z sarkofagami, na których znajdowały się kamienne krzyże. Zachowane kamienne krzyże umieszczono w kwaterze zachodniej, otoczonej w 1985r. płotem z żelaznych sztachet. Całość dopełniała metalowa tablica memoratywna z inskrypcją:

ŻOŁNIERZOM
POLEGŁYM
NA POLU CHWAŁY
1914-1918
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

źródło: Jan Majewski, Cmentarze I wojny światowej w Beskidzie Niskim i Pogórzu.

Po renowacji w roku 2016, pomnik przyjął pierwotną formę tylko po zachodniej stronie drogi Folusz - Jasło. Na sarkofagu umieszczono inskrypcję:

DES RUHMES GOLDNER GLANZ ERSTRAHLT
DIE RUHESTATT DER BRAVEN. SIE HABEN MIT IHREN
BLUT BEZAHLT DEN BODEN WORIN SIE SCHLAFEN.


By rozwiązać tę zagadkę musisz podać nazwę fontu użytego (bądź zbliżonego do niego) przy wykonaniu tej ostatniej inskrypcji. Jego nazwę podaj małymi literami nie uwzględniając spacji pomiędzy obydwoma wyrazami.  Jeśli podasz poprawną odpowiedź ukażą ci się współrzędne finałowe.


Tutaj podaj prawidłową odpowiedź.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.