Skip to Content

<

purvubrideji: Rukšu purvs

A cache by shevijs Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/14/2019
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Slēpņu sērija ‘’purvubridēji’’ dos jums iemeslu doties purvos, izzināt interesanto un skaisto ekosistēmu kā arī pabūt vietās, kur pat vietējie ogotāji nav bijuši. Izbaudi skaistos Latvijas purvus, dodies pakaļ slēpnim pats saviem spēkiem jebkurā gada laikā vai arī pievienojies kādā no purva pārgājieniem! Ļoti iespējams, ka taps arī kāds feins bonusa slēpnis, līdz ar to ir vērts piefiksēt vērtības, kuras atradīsiet uz viesu grāmatas titullapas.

Rukšu purvs ir augstais purvs, kurš atrodas Kurzemes ziemeļu daļā. Purva kopējā platība ir salīdzinoši neliela, tikai 216 hektāri, veidojot apaļa veida teritoriju. Rukšu purvs ir vienīgais koncentriskais purvs Latvijā - purva ciņi, akači un lāmas izkārtoti apļa veidā no purva centra uz malām. Ar ūdentilpēm šķietami pilnais purvs no malas nebūs atpazīstams - dodoties iekšā purvā, būs iespēja novērot reljefa pacelšanos, purvam kopumā veidojot kupolu, kas var būt pat līdz 5-6 metriem augstāks kā apkārtējā teritorija, kā rezultātā, purva ezeriņus un lāmas, kuri atgādina Minataura labirintu, redzēsiet tikai brīdī, kad būsiet iebriduši dziļāk. Tālumā varēs sadzirdēt dzērves un purva tilbītes, kā arī uzmanīgi ieskatoties, varēs ieraudzīt kukaiņēdāju augu – raseni.

Slēpnis atrodas purva ziemeļu daļā, metrus 20 uz ziemeļiem no blakus esošā koku pudurīša, kurā atrodas purva lielākā priede, uz tādas kā nelielas saliņas, kurai piekļūšana var būt nedaudz izaicinoša. Zaļās sūnas var radīt mānīgu priekšstatu par salīdzinoši vieglo piekļuvi, tāpēc kārtīgs lēciens vai spēja staigāt pa sūnu un meldru virsmu viegli kā lapai būs tieši laikā. Piesegts ar dažiem nokaltušiem priežu zariem slēpnis nav dziļi un pamatīgi noslēpts un konteiners būs pamanāms no dažu metru attāluma. Doties pakaļ slēpnim var no jebkuras vietas, taču informācijas sadaļā ir atzīmēts Parking punkts LVM meža ceļa galā, kur ērti un nevienam netraucējot būs iespēja atstāt auto apgriešanās cilpas galā un pa meža celiņu un taku aizdoties līdz purva ieejai – kādreiz izraktam grāvim un pavisam nelielai kūdras ieguves vietai līnijveida formā. Atceries! Tu dodies dabā – ko ienes, to arī iznes. Rukšu purvs ir dabas liegums, līdz ar to izturēsimies pret dabu īpaši saudzīgi un ievērosim MK noteikumus.

FTF: AlderCat

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

4 Logged Visits

Found it 2     Write note 1     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.