Skip to content

<

Naudaskalna akmens

A cache by BUZZ Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/20/2019
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


[LAT] Kādreiz šeit jau biju paslēpis slēpni - GC1BTAC . Bet pēc brutālas koku nociršanas šajā mežā 2015.gadā arhivēju to. Nolēmu neatjaunot veco slēpni, jo vieta pa šiem gadiem ir pārvērtusies līdz nepazīšanai. Tikai akmens palika nemainīgs. Ir kaut kas mistisks šājā akmenī ... Btw, Latvijas robeža ir tuvu, tādēļ neaizmirsti paņemt līdzi PASI vai personas apliecību! 

Kārsavas novada Salnavas pagastā atrodas Naudaskalns, kas ir augstākā virsotne plašā apkaimē- 161 m virs jūras līmeņa. Savu nosaukumu ir ieguvis no seniem nostāstiem par laupītājiem, kas savu guvumu ieraka zem akmens, kas atradās netālu no tirdzniecības ceļa. Šis Naudaskalna akmens vēl šobaltdien patur noslēpumā laupītāju stāstus un, kas zina, varbūt zem tā lielajiem pelēkajiem pleciem ir atrodams kāds zelta gabals. Ne velti Naudaskalna akmens ir lielākais akmens Kārsavas novadā. Lai atrastu, jāiet apm. 0,27 km sānis pa kreisi no ceļa pie Naudaskalna kapiem. Pēc sastāva akmens ir sarkans lielkristālisks granīts. 80% tā virsmas klāj apsūnojums. Akmens A un R pusē redzamas vecas mantraču bedres. Pēc formas akmens ir neregulārs, spicu virsotni. Tas ir ar stāvu R malu, bet pret D ar nolaidenu „āža muguras” virspusi, pret A – slīpa fasetvirsma, Z puse – kalna puse, ar nelielu negatīvu pārkari. Viscaur to šķeļ sīkas plaisas. Akmens izmēri: garums 4,50 m, platums 4,0 m, kalna pusē akmens augstums tikai 1,60 m, bet lejas pusē – 4,0 m, apkārtmērs 14,70 m, tilpums aptuveni 24 kubikmetri.

[ENG] Geocache near Naudaskalns (MoneyHill) Stone. Follow waypoints to find the stone and geocache.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.