Skip to content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

Geo Mistrovství v hokeji s odpoledním ručníkem

A cache by evenTeam Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 25 May 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

25 May 2019, 09:00 - 12:00

 

logo

Zveme vás na Geo mistrovství ve stolním hokeji s odpoledním ručníkem přes Terezín


Jistě všichni znáte z (nejen)dětství stolní Stiga hokej. Letos se zapojte do našeho malého Geo mistrovství a přijďte si zablbnout a zahrát hokej.

Jak vypadá Stiga hokej a jak se hraje?

 

logo

 

Táhlový hokej vznikl již někdy kolem roku 1930 ve Švédsku a Finsku. V té době samozřejmě nebylo možné užít plasty - první hrací plochy byly vyrobeny z plechu.

Možnost využití plastů pro výrobu hracích ploch s sebou přinesla rozvoj táhlového hokeje. Vznikaly různé varianty hokejů. Také u nás se prodával (a stále prodává) český táhlový hokej. Ten je ale jen těžko možné srovnávat se Stiga hokejem - neobstojí po stránce technické (časté lámání nosníků hráčů) ani v hratelnosti. Zcela jinou hrou je původní česká desková hra šprtec.

Švédská firma Stiga začala vyrábět svůj táhlový hokej začátkem 80.let. Díky jeho zdařilému provedení a také díky nadšení švédských hráčů se postupně rozšiřoval i do okolního světa. Po několika úpravách hrací plochy se dostal až k dnešní podobě, která zaručuje bezproblémový průběh zápasů.

Velký celosvětový rozvoj stolního hokeje nastal až koncem devadesátých let. Hokej se rozšířil a výrazně prosadil například v Rusku a v Lotyšsku. Vznik několika nových národních asociací stolního hokeje vedl k myšlence vytvoření mezinárodní asociace. Asociace dostala název International Table Hockey Federation a její zakládací listina byla podepsána v červnu 2005 při mistrovství světa v lotyšské Rize. ITHF nyní sdružuje šestnáct národních federací.

GEO Turnaj

Do našeho turnaje se může přihlásit kdokoliv bez rozdílu věku. Systém turnaje zveřejníme před akci (bude zvolen podle počtu přihlášených hráču). Jednotlivé zápasy budou pěti minutové - systém hry budeme chtít připravit tak, aby každý si odehrál co nejvíce zápasu a hru si tak užil.

Startovné do turnaje je 50Kč.

Prezentace turnaje bude startovat v 9:00h

Konec turnaje - podle počtu přihlášených hráču - oficiálně ve 12:00h

Přihláška do turnaje zde: Přihláška

Těšíme se na skvělé zápasy.

 

Ručník


Po skončení turnaje vás zveme na pokus o překonání GeoRekordu před objektem Kavalír 2 (viz. souřadnice - bod zájmu) .

Vaším úkolem na tomto eventu je dostavit se ZA KAŽDÉHO POČASÍ na úvodní souřadnice s

R U Č N Í K E M

Kdy:
V sobotu 25. května 2019, 15:00 - 16:00.

Kde:
Sraz je v Terezíně na souřadnicích N 50°30.456', E 14°9.075' před Kavalírem 2.
V 15:15 PROVEDEME POKUS O GEOREKORD

Jaký GeoRekord budeme překonávat?
Délka ručníku 634 metrů, počet kačerů 437.

Speciální vybavení?
Velký ručník, trpělivost a dobrou náladu.

Co na závěr?
Povede se nám vytvořit lidský ručníkový řetěz v ulici Pod Hradbami delší než 634 metrů a bude nás víc než 437? To záleží jen a jen na Vás. Přijďte podpořit pokus o překonání GeoRekordu do Terezína. O akci je vedení města a policie informována a akce má zelenou.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.