Skip to Content

This cache is temporarily unavailable.

SimonCooper.sk: Nedeľa

More
<

VÍKEND NA FARME / NA OSTROVE

A cache by Simon Cooper Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 31 August 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

31 August 2019, 10:00 - 11:15


Vážený farmár, milovník prírody, dobrodruh, kešer, vážený priateľ.

Po desiatkach eventoch ťa tentokrát pozývam na minieventík, ktorý spája relaxačnú stanovačku s priateľmi, farmársky život, jedinečný splav Dunaja okolo Veľkolélskeho ostrova (splav pohodovým tempom zaberie necelé 3 hodiny) .
Na pastvinách si predstavíme rôzne zvieratá a myslím, že okrem kôz či kráv ťa celkom dokáže zaujať nejeden vodný byvol. Na farme spoznáš môjho kamaráta raneného bociana, trojnohého srnca, slepú kravu, ale aj prasce, somára a ďalšie, ktoré si budú vyžadovať tvoju pozornosť pri práci.

Naučíš sa kŕmiť, naučíš sa dojiť, odmakáš si pomoc pri opravách ohrady i maštale a samozrejme s úsmevom na tvári ti umožním aj hnoj kydať.
Naučíš sa mnohému počas interaktívnej prednášky v sýpke a ja ti porozprávam o výkaloch. Teda o dôležitosti výkalov (lajna) pre kolobeh života (larvy, hmyz, vtáctvo..). Na pastvinách ich úžitkovosť môžeš vidieť aj v praxi.

Jedna z trás, ktorú ti s ochranármi ukážeme pri spoznávaní ostrova povedie malým člnom po Veľkolélskom ramene (bočné rameno Dunaja). Okruh má približne 6 km na vode a cestou si dáme pauzu aj na pláži s možnosťou kúpania. Z loďky spoznáš miesta, kde ľudská noha nemá prístup práve pre zachovanie biotopov.
Loďku môžeš mať vlastnú, ale určite neodporúčam nafukovací čln. Podvodné tajomstvá ramena by ti mohli výrazne pripomenúť udalosť z apríla 1912. Ak nemáš vlastnú loďku, môžeš si požičiať kanojku alebo si prisadnúť ku mne na pramicu pre 12 osôb vybavenú elektromotorom.
Vesty sú samozrejmosťou, pre deti ich vyžadujem k plavbe ako povinné bez ohľadu na plavecké schopnosti!

Vďaka spolupráci s Jazdeckým klubom Zlatý Hucul, ktorého šikovní členovia pôsobia na ostrove už niekoľko rokov, si môže jazdenie na huculských koňoch vyskúšať aj úplný začiatočník, ale takisto si príde na svoje aj náročný a skúsený jazdec. Na svoje si prídu aj tí, ktorí uprednostnia koč.

Areál kempingu poskytuje počas sezóny ubytovanie v stanoch, s využitím spoločnej kuchynky a sociálnych zariadení (toalety a umyvárka so studenou a teplou vodou). Ubytovanie so psom je v kempingu povolené - venčiť mimo!

V rámci programu nás čakajú aj prednášky, vyrobíme si pre naše, mestské prostedie aj domčeky pre hmyz a vtáctvo. Nebudú chýbať ani miminov guláš, gitarka, hry ako lukostreľba, bedminton.. Samozrejme máme k dispozícií aj ohnisko a nevylučujem ani novú ikonku s keškou.
Nočné spoznávanie ostrova prebehne formou hry, pochopiteľne po zotmení (plánované na sobotu).
Event začína
- pre stanujúcich v piatok, 30.8.2019 od 18:18 a
skončíme v neďelu, 1.9.2019 o 09:09 (náväznosť na CITO).

Pre ostatných sme v areáli ostrova a kempu od 10:01 - 20:02, ale od 10:01 - 11:11 bude event na súradniciach (kemp a farma)!
Nestanujúci, ktorí prídu počas dňa nás budú musieť hľadať v areáli (začni v okolí bufetu / kempu), keďže event je v pohybe po okolí.
Ak si zapíšeš WA log, dostaneš mail (následne vymazaný) s tel. číslom, kde sa môžeš informovať o aktuálnom pohybe kešerov v rámci programu.

Je možné si aj zakúpiť eventového SWG v cene 0,321 €. Počet drievok objednám od oka podľa prvých logov najbližšie dni.PRI LOGOVANÍ WA NAPÍŠ:
ČI STANUJEŠ (piatok-nedeľa)
ČI MÁŠ ZÁUJEM O JAZDU NA KONI (nedeľa ráno)
ČI MÁŠ ZÁUJEM O SPLAV (sobota poobede)
ČI MÁŠ ZÁUJEM O MIMINOV GULÁŠ (sobota)

Orientačné časovanie:
Stanovačka piatok - nedeľa (zbalíš sa v nedeľu doobeda)
Sobota
- ráno dojenie kôz
- exkurzia po ostrove s výkladom o ochrane prírody na traktorovej vlečke do 10:00
- ČAS EVENTU: 10:00-11:00 – prehliadka farmy, zvierat, potenciálne aj výstavy v sýpke
- splav na kanojkách približne od 13:31 (podľa záujmu)
- splav na pramici
- vozenie detí na koňoch (zdarma po dohode)

Nedeľa
- ranné dojenie kôz (od 08:18 buď pripravený)
- CITO: samostatný event pod GC87X33 od 10:01 do 13:03 - čistenie hniezdnej steny od náletov
- od 13:33 – jazdenie na koňoch po ostrove (bude sa jazdiť na 5 koňoch, jazdy sú spolatnené)


Event na Veľkolélskom ostrove sa koná vďaka spolupráci OZ Permoníci a BROZ - Bratislavské regionálne ochranárske združenie.

Cenník za ubytovanie, jazdu na koni, splav atď. pošlem v announcement logu najneskôr týždeň pred eventom. Po odoslaní bude vymazaný (po WA ti ostáva v maily).


V prípade nepriaznivého počasia sa ponúka ubytovanie v sýpke - matrace na paletách. Ako vždy sa event koná za každého počasia.
Tisztelt farmer, természetjáró, kalandor, keser, barát.

Meghívlak egy mini találkozóra, amelyen megpihenhetsz a barátaiddal egy közös sátorozásnál, megismerheted a farmerok életét és hajózhatol a Dunán a Nagyléli sziget körül.

Bemutatjuk az álatokat, megtanuljuk etetni, fejni őket és segíthetsz a farm javításánál is.
Az egyik útvonal, amelyet a környezetvédőkkel a sziget megismerésénél bemutatunk, a Nagyléli ág (a Duna holt ága) hajózása egy kis csónakban. A vizen megtett útvonal hossza kb. 6 km és közben szünetet tartunk a parton ahol fürödhetsz. A csónakról olyan helyeket ismerhetsz meg, ahova lábbal tilos a belépés, mert védett területek. Ha nincs saját csónakod, kölcsönözhetsz, de ha inkább a földön akarsz maradni, akkor lovak vagy kocsik is lesznek.

A kempingben a szezonban sátorozni lehet, közös konyhát, WC-t, zuhany és mozsdót meleg és hideg vízzel használhatsz. A kempingbe kutyákkal is lehet jönni, de a területén kívül kel őket sétáltatni.

Nem fog hiányozni mimino gulyása sem, gitárok is lesznek ugyanúgy sok sport játék is (badminton, íjászat...) Természetesen tűzhely is lesz és valószínüleg új ikon is megjelenik majd a térképen. A sziget éjszakai felfedezése játék formájában lesz, természetesen a sötétedés után (szombat estére tervezve).

A logodba írd be:
- Sátorozni fogsz-e.
- Akarsz-e lovagolni
- Akarsz-e csónakázni
- Kérsz-e Mimino gulyásából


Additional Hints (No hints available.) 

Find...

41 Logged Visits

Write note 6     Will Attend 17     Attended 13     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 3     

View Logbook | View the Image Gallery of 49 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.