Skip to content

<

Allikasoo

A cache by teammaxx Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/28/2019
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Allikasoo aare kutsub Allikasoo õpperajale tutvuma ühe omapärase Saaremaa rabamaastikuga. Õpperada on ca 1,8 km pikk ehk umbes tunniajalist jalutuskäiku pakkuv vaheldusrikas maastik jääajast pärinevate astangute ja lubjarikaste allikaliste soolapikeste vahel.
Rada algab Viidumäe looduskeskuse parklast.

Tutvustav tekst kohalikult infotahvlilt:
Viidumäe allikad. Allikad on looduslikud põhjavee maapinnale väljumise kohad. Nad paiknevad sageli kõrgendike ja astangute nõlvadel ning jalamitel. Allikate vöö piirab ka Lääne-Saaremaa kõrgustiku jalamit, kus eriti rohkelt ilusaid allikaid on Viidumäe looduskaitsealal. Siinsete nõlvade piirkonnas moodustunud allikad on tüübilt peamiselt nn langeallikad, kus allikavesi immitseb laiemal alal läbi pinnasepooride maapinnale ja valgub sootaimestikuga kaetud laikudel vaikselt laiali. Need on igritsevad ehk mäda-allikad. Sellised laigud on vahel maastikul raskesti eristatavad ja sellepärast on Viidumäe allikate täpset arvu raske öelda. Praeguse hinnangu kohaselt on neid 100-150 ja nad on suhteliselt väikese vooluhulgaga.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.