Skip to content

Klínovec (Keilberg) - jak šel čas Virtual Cache

Hidden : 06/04/2019
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   virtual (virtual)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


 

KLÍNOVEC----jak šel čas...
 

Na Klínovci ve výšce 1244 metrů nad mořem stojí nejvýše položená rozhledna Krušných hor. Klínovec není jen rozhledna,nýbrž i mnohem mladší a nepřístupná 80 metrů vysoká televizní věž,která oslaví 50.narozeniny a má identické dvojče na Zelené hoře v Chebu. Rozhledna se krčí v jejím stínu,utopená ve slepenci budov,které kolem ní postupně vyrostly,a které jsou dnes v dezolátním stavu.

Netradiční je i geodetický bod,který je na Klínovci zapuštěn do úrovně asfaltové silnice.

První stavbou na vrcholku byla dřevěné pyramida z roku 1817. Pro jubilejní výstavu řemeslných a průmyslových výrobků Rudohoří byla v roce 1907 postavena hala s velkolepým kazetovým stropem. Na 26 kazetách jsou znázorněny znaky horních měst z české strany Krušných hor. Místo haly byl roku 1927 otevřen hostinec. Za 2.světové války sloužil hotel vojenským účelům a po válce byl zkonfiskován. Po roce 1989 se objekty staly obětí nepovedených a megalomanských plánů a podvodů. Kolem roku 2002 se objevily návrhy vybudovat z hotelu na Klínovci,jehož provoz byl ukončen v roce 2003,utečenecký tábor.

Pro katastrofální stav(vychýlení až o 60 cm) byla i rozhledna roku 2004 uzavřena. Metr tlusté zdivo bylo rozebráno kámen po kameni,očíslováno a pak pečlivě poskládáno zpět dohromady. Stavba,která je částečně svoji replikou,byla slavnostně znovuotevřena 28.10.2013 Za vynikající viditelnosti je vidět Sněžka,Říp,Ještěd i Žižkovský vysílač.

Jak půjde čas?...

Vaším úkolem bude zmapovat jak půjde čas na Klínovci...

Udělejte foto obsahující datum,kdo má odvahu a chuť i se svoji osobou nebo GPS a budeme sledovat jak bude pokračovat osud hotelu Praha. Snad přijde doba,kdy se za vrchol nebudeme muset stydět. Dočkáme se???

Ihre Aufgabe: Machen Sie ein Foto mit Datum oder GPS

your task: Take a photo with a date or GPS

Virtual Rewards 2.0 - 2019/2020

This Virtual Cache is part of a limited release of Virtuals created between June 4, 2019 and June 4, 2020. Only 4,000 cache owners were given the opportunity to hide a Virtual Cache. Learn more about Virtual Rewards 2.0 on the Geocaching Blog.

Additional Hints (No hints available.)