Skip to content

<

Diāna

A cache by marchello42 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/05/2019
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   virtual (virtual)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


 Aprelī itymā vītā kinoteatrī „Diana” nūtyka Pyrmais Latgolas latvīšu kongress, kas lēme par apsavīnōšonu ar Kurzemi un Vidzemi. Latgales, kas tolaik ietilpa Krievijas impērijas Vitebskas guberņā, sabiedriskie darbinieki nemitējās domāt par latviešu tautas un valsts pastāvēšanu un iespējamajiem attīstības virzieniem. 1917. gadā ir notikušas daudzas svarīgas politiskas apspriedes un saieti, kuros analizēti pasaules procesi, vērtētas savas tautas izredzes un savas valsts dibināšanas iespējas. Latgalei nozīmīgākie bijuši divi kongresi Rēzeknē: 26.–27. aprīlī (pēc vecā kalendāra), kurā tika pieņemts vēsturisks lēmums atdalīties no Vitebskas guberņas un apvienoties ar Vidzemi un Kurzemi, saglabājot pašnoteikšanās tiesības tautsaimniecības, valodas un ticības jautājumos, un decembrī. Otrā kongresa rezultātā tika panākts, ka tā laika trīs apriņķi — Rēzeknes, Ludzas un Daugavpils — tiek atdalīti no Vitebskas guberņas. Vēsturiskais Latgales kongress 1917.gada aprīlī un latgaliešu lēmums apvienoties ar pārējiem latviešiem savas valsts izveidē, kļuva par pagrieziena punktu neatkarīgas un demokrātiskas Latvijas valsts dibināšanā.

 Pirms 100 gadiem Rēzeknē pulcējās tā laika Latvijas un Latgales kultūras dižgari – Zigfrīds Anna Meierovics, Francis Trasuns, Francis Kemps, Kazimirs Skrinda, Vladislavs Rubulis un Jāzeps Rancāns, Juris Pabērzs un Valerija Seile. 1917.gadā uz Latgales kongresu Rēzeknē ieradās delegāti no četrām debespusēm.

  Piemineklis „Latgales kongresam 100” iezīmē vietu, kur 1917. gadā atradās Rēzeknes kinoteātris „Diana” un notika Latgales kongresa pirmās dienas sanāksme. Mākslinieks Visvaldis Asaris veidojis pieminekli no trim Latvijas laukakmeņiem, kas simbolizē vēsturiskos Kurzemes, Vidzemes un Latgales novadus. Kā latviskās identitātes simbols tos apjož bronzas tautiskā josta. Pieminekļa centrā no akmeņiem veidojas Latvijas kontūra, kas izvirzīta uz augšu, akcentējot, ka tikai kopā šīs trīs vienības veido Latvijas valsti. Centriskais starojums iezīmē Latgales zvaigzni, kuras stari pāriet riņķveida granīta pakāpienos, vēstot par laiku un vēsturiskajiem procesiem pirms Latgales kongresa. Granītā kalti stari ar pilsētu un apdzīvotu vietu nosaukumiem laukuma segumā rāda virzienus, no kurienes kongresā ieradās delegāti. Tādējādi tiek atainota dažādu ģeogrāfisko vietu un cilvēku vēsturiskā apvienošanās kopīgas idejas vārdā par vienotu Latvijas valsti. Piemineklī iekalti Franča Trasuna vārdi: „Varai pīdar laiceiba, taisneibai – myužeiba” un uzraksts par vēsturisko notikumu „1917. goda 26. un 27. Aprelī itymā vītā kinoteatrī „Diana” nūtyka Pyrmais Latgolas latvīšu kongress, kas lēme par apsavīnōšonu ar Kurzemi un Vidzemi.”

Uzdevums: Cik pilsētu koordinātes ir atrodamas uz zvaigznes stariem? Ievadi atbildi čekerī, ja atbilde ir pareiza, tad vari reģistrēt slēpni kā atrastu!

 

Task: How many city coordinates can be found on the stars? Enter the answer in the checker, if the answer is correct you can register the cache as found!

 

Virtual Rewards 2.0 - 2019/2020

This Virtual Cache is part of a limited release of Virtuals created between June 4, 2019 and June 4, 2020. Only 4,000 cache owners were given the opportunity to hide a Virtual Cache. Learn more about Virtual Rewards 2.0 on the Geocaching Blog.


You can validate your puzzle solution with certitude.
Flag Counter

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.