Skip to Content

This cache is temporarily unavailable.

JuRoot: Hotovo, zatvarame lokal.

More
<

AR_Detektívka

A cache by JuRoot Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Friday, 12 July 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

12 July 2019, 20:00 - 20:45

Tetrahedron animation

Detektívna literatúra (detektívka) (z lat. détegere - odkrývať, odhaľovať) je druh literatúry, ktorý sa vyznačuje dejovosťou a jednoduchosťou a dobrodružným obsahom kompozíciou založenou na zločine a pátraní po páchateľovi. Využíva retrospektívny slohový postup. Základom je motív záhady a víťazstva dobra nad zlom, hlavnou postavou je detektív, ktorý sa snaží vyriešiť prípad, chytiť zločinca. Zločinec je potrestaný / usmrtený, vyhráva dobro.

Rozšírená realita (augmentovaná realita, angl. augmented reality, skr. AR) je priamy alebo nepriamy pohľad na fyzicky skutočné prostredie, ktorého časti sú v digitálnej, väčšinou textovej alebo obrazovej forme obohatené o dodatočné informácie relevantné k objektu, na ktoré sa človek pozerá. Tieto informácie sú získavané z rôznych informačných zdrojov za použitia off-line alebo on-line aplikácií. Obohatenie reality sa obvykle deje v reálnom čase a v sémantickom kontexte s časťami prostredia.

AR_Detektívka je stretnutie geocacherov v Žiline, ktorí sa radi hrajú, skúšajú nové technológie a riešia záhady. Spája v sebe prvky hry geocaching, detektívnej literatúry a rozšírenej reality. Začiatok je typicky podporený pivom či iným stimulačným nápojom, pri ktorom sa naštartujú mozgové bunky následne využité pri riešení nočných úloh v meste Žilina.

Tento event sa síce na originálnych súradniciach koná len 50 minút (od 20:00 do západu slnka o 20:50) popri popíjaní piva či iného nápoja, potom však začína tá zaujímavejšia časť - AR detektívna hra vytvorená len pre túto príležitosť. Počas eventu owner rád vysvetlí fungovanie a pomôže s rozbehaním / otestovaním všetkého potrebného.

Náročnosťou aj terénom by si zaslúžila D3T3, ak si odmyslíme potrebu mať v skupine mobilný telefón s podporovaným systémom a internetovým pripojením... Nie všade totiž bude wifi. Časovo treba počítať s približne 3 hodinami herného času.

Ďalšie informácie prinesie owner v oznamoch pred eventom. Včasný Will Attend pomôže plánovaniu i príprave celého dobrodružstva.


Účasť na tomto evente zabezpečí
základný suvenír a odomknutie
Záhady v múzeu.

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

39 Logged Visits

Write note 3     Will Attend 17     Attended 16     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 19 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.