Skip to content

This cache has been archived.

Sprievodca: 2017, 2018, 2019 ... the end

More
<

CITO: Kosodrevina Nízkych Tatier 3

A cache by ŠK PARBAT + ŠK Geo Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 07 September 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

07 September 2019, 12:30 - 13:30

Pozývame ťa na CITO event organizovaný v spolupráci so ŠK PARBAT, ktorý už siedmy rok organizuje dobrovoľnícke akcie na čistenie turistických chodníkov v Nízkych Tatrách.

Čo sa chystá?

Tento rok sa brigáda ŠK PARBAT zameriava na lokality od cca okolia Ramže cez Čertovicu až po cca Chatu M.R.Štefánika, hrebeňové úseky aj prístupové chodníky z dolín. Väčšina z nich trpí zanedbaným stavom, najmä padnutými stromami, prerastené kríkmi alebo kosodrevinou vo vyšších partiách lesa.
Naša skupinka ŠK GEO bude mať za úlohu vyčistiť žltú trasu od Mýta pod Ďumbierom po Chatu M.R.Štefánika na hrebeni. so štartom v Mýte pod Ďumbierom. Bude to kombinácia turistiky a ručnej práce, kde nás čakajú padnuté stromy aj zarastené úseky. Tam nás bude čakať orezávanie, strihanie, odhadzovanie a iné formy pasovania sa s kosodrevinou, konármi a kríkmi pretŕčajúcimi do prístupového chodníka na vrchol. Nevynecháme ani zber odpadkov po nezodpovedných turistoch.

Organizácia eventu

Stretneme sa v sobotu, v Mýte pod Ďumbierom o 9:00, okolo Mýtnikovho Hostinca (waypoint je označený ako Štart). Na súradnice CITO na žltej značke sa samozrejme môžeš dostať v skupinke s nami alebo aj individuálne. Logbook bude na súradniciach k dispozícii v čase od 12:30 do 13:30. Potom je na výbere každého, či bude pokračovať na vrchol, alebo sa vráti dole do doliny.

Čo so sebou?

- odporúčanie pre každého - pevné topánky, pracovný odev, niečo proti dažďu (rok 2018 bol extra slnečný, v roku 2017 sme využili pláštenky po všetky tri dni), poistenie na hory

- podľa možností - ručná pílka, sekera, mačeta, záhradnícke nožnice, čokoľvek, čím sa dajú strihať tenké konáre, rukavice.

Prosím, uveď v logu, čo máš k dispozícii.

Pre zberateľov dreva na pálenie: eventové SWG budú, ak sa nás nazbiera dostatočný počet.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.