Skip to content

<

Sirds uz perona - Alūksne

A cache by trusiic, Guna Juris Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/18/2019
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Sirds uz perona. ALŪKSNE

Dzejas dienu zibakcija “Sirds uz perona” ir visdemokrātiskākais Dzejas dienu pasākums, kur galvenajā lomā nav dzejnieks, bet gan dzeja. Nav arī strikta scenārija, bet ir ļoti īpaša atmosfēra. Katrs, pat nejauši garāmgājēji, var kļūt par šīs atmosfēras veidotāju – lasa dzejoļus pēc paša izvēles, spēlē ģitāru un dzied, jo arī dziesma taču ir dzeja.

Ideja radās un aizsākās 2011. gadā Tukumā, ar katru gadu iesaistot arvien vairāk dalībvietu Latvijā un pasaulē. 2018. gadā “Sirds uz perona” notika 22 vietās Latvijā un 4 ārvalstīs. Pasākums tradicionāli notiek septembra otrajā piektdienā 19.00 pēc Latvijas laika – visās vietās vienlaikus. Visus tai brīdī vieno dzeja un ceļš zem kājām.

 

Alūksnes mazbānīša stacijā “Sirds uz perona” pirmoreiz notika 2018. gadā.

 

Par mazbānīti: 

Vidzemes pievedceļu sabiedrība 210 km garo Pļaviņu - Valkas šaursliežu dzelzceļa līniju sāka būvēt 1898. gadā vienlaicīgi no abiem galapunktiem un jau 1902. gadā tika atklāta pagaidu vilcienu kustība līdz Alūksnei, bet pēc gada - nodota ekspluatācijā visa līnija. Laika gaitā šaursliežu dzelzceļu līnija tika saīsināta - vispirms 1916. gadā posmu Pļaviņas - Gulbene pārbūvēja par platsliežu dzelzceļu, bet kopš 1973. gada vilciens kursē tikai posmā Gulbene - Alūksne.

Šobrīd Gulbenes - Alūksnes šaursliežu dzelzceļa līnijā pēc oficiālā iedalījuma ir viena stacija (Gulbene) un 9 pieturas punkti. Nozīmīgākajos no tiem - Kalnienā, Stāmerienē, Papardē, Umerniekos un Alūksnē atrodas vēsturiskās staciju ēkas.
Pēc Otrā pasaules kara starp Gulbenes un Stāmerienes stacijām ierīkoja Birzes pieturas punktu, bet 1970. - 1980. gados tika izveidotas pieturvietas Pūriņi, Dunduri, Vējiņi, uzstādot tajās nelielas uzgaidāmās nojumes pasažieriem.

 

PIELOGOJOT SLĒPNI, “TFTC” VIETĀ IERAKSTI KĀDU DZEJAS RINDU! 

 

 

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.