Skip to Content

This cache is temporarily unavailable.

TaMaLu: Dle pravidel disable.

More
<

Make America Great Again

A cache by TaMaLu & Mart Keltus Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 09 November 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

09 November 2019, 09:00 - 11:00

Pojďte s námi udělat Ameriku opět nádhernou! Tedy samozřejmě nikoliv celý světadíl, ale pouze okolí rybníku Amerika u Františkových Lázní. Využijeme dočasně vypuštěné vody, kdy se dá dostat i do míst, která jinak nejsou běžně přístupná. A právě v nich se hromadí odpadky, které jsou zde naplavené či naváté větrem. Úklid proběhne v okolí hrázného tělesa a v litorálním pásmu přírodní rezervace Amerika.

Úklid proběhne v souladu s ochranou území, které je hnízdištěm a tahovou zastávkou mnoha druhů vodního ptactva, z nichž řada patří mezi kriticky ohrožené jak u nás, tak i v evropském měřítku. Cílem ochrany je zajistit trvale optimální podmínky pro hnízdění, rozmnožování a tah ptactva a i život dalších živočichů, zejména obojživelníků. 

Těšíme se na Vás v sobotu 9.11. 2019.

V 9:00 se sejdeme na úvodních souřadnicích, kde si rozdělíme plastové pytle a rukavice a případně domluvíme směr trasy a ostatní detaily. Akce by měla trvat cca 2 hodiny. V případě rozumné účasti budou tématická CWG.

Pytle budeme vyhazovat do přistaveného kontejneru, v pondělí pak bude kontejner odvezen.

Zde je mapka s vyobrazením vhodných míst k úklidu (červeně označená místa 1 až 5) a místo uložení kontejneru (odpovídá úvodním souřadnicím).

Za podporu a spolupráci děkujeme Ing. Ladislavu Lokajíčkovi, odbor stavební a životního prostředí MěÚ Františkovy Lázně.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.