Skip to content

This cache has been archived.

ptakopysk1: Díky všem za účast, těším se na další setkání :-)

Nyní nastal ten správný okamžik na ukončení ...

PS: díkybody ignoruji :-(

More
<

Vladimír Just o faustovském mýtu

A cache by ptakopysk1 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Tuesday, 26 November 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

26 November 2019, 19:30 - 21:00

BESEDUJE: Vladimír Just

KDE: v KD U Boudů

KOLIK25,- Kč / zalogování zdarma

CO ZA TOCWG z archivu ownera, CWG/TB/GC směnárna, dobrá nálada .... 


Proč Johann Wolfgang von Goethe vlastně věnoval tolik let psaní svému Faustovi a sedm mesíců po jeho dokončení zemřel? Co chtěl tak kolosálním počinem sdělit? Jak je otázka Partnertví a vztahů nahlížena v tomto díle? Stojí Bůh a Ďábel skutečně proti sobě? S kým partneří Faust, s kým partneří Mefisto a s kým patrneříme my? Funkce Ďábla, Mefista, překážek a pokušení v našem životě. Obraz Fausta coby moderního člověka, který ač chytrý a vzdělaný, stále „ten základ nechápe“. Komu jsme upsali své Duše a co sami sobě dlužíme?


Vladimír Just o faustovském mýtu a jeho proměnách už dvě desítky let přednáší na Filozofické fakultě University Karlovy v Praze. Na konci října, v magickém čase Štíra o Faustovi, Duši a Ďáblu naprosto mimořádně přednáška v Kolovratech. 

Vladimír Just (*6.května 1946 Praha) je český teatrolog a literární a divadelní kritik. Spolu se svým bratrem Jiřím napsal také několik divadelních her. Jako divadelní kritik se zabýval tvorbou Vlasty Buriana. Před listopadem 1989 vystupoval jako herec a spoluautor se svým bratrem Jiřím v autorském divadle malých forem. V té době se věnoval, mimo jiné, též publikační činnosti – např. tematice Osvobozeného divadla nebo Vlasta Burian.

V současnosti člen katedry divadelní vědy FF UK v Praze, do roku 2010 byl šéfredaktorem čtvrtletníku Divadelní revue. Pravidelně přispívá např. do časopisů Divadelní noviny, Lidové noviny, do poloviny ledna 2012 kriticky hodnotil umělecká díla v pořadu Kritický klub Jana Rejžka na rozhlasové stanici Český rozhlas 6. Ve svých příspěvcích se kromě divadelní kritiky zabývá nezávislostí veřejnoprávní televize, problematikou odsunu Němců, česko-německými vztahy nebo uspořádáním NP Šumava, kde hájí stanovisko respektování bezzásahových zón. 

 


Event je pořádán sice kačery pro kačery, ale vzhledem k zajímavosti témat umožňujeme i účast mudlů, tak se nebojte vzít i nelovící kamarády.


 

Additional Hints (No hints available.)