Skip to Content

This cache has been archived.

LordFilipus: Potopeno...

More
<

Opavské skořápky #5

A cache by LordFilipus Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Friday, 13 December 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

13 December 2019, 16:00 - 16:30

Opavská tradice pokračuje i nadále, jen jsem  na zkoušku pozměnil místo konání laughing.

Tudíž začněte vytvářet tradiční i netradiční lodičky (ale jen z přírodních materiálu!) a přijďte je v pátek 13.12.2019 vypustit na vodu. Sejdeme se na uvedených souřadnicích (tj. na mostu u náhonu v Městských Sadech) a v 16.00 se skořápky mohou vydat na svou pouť.

Poznatky z tohoto eventu můžeme použít o dva dny později na pražských Megaskořápkách wink.

Skořápkové lodičky

Poetický zvyk, který upoutá (nejen) každé dítě, je pouštění lodiček z ořechových skořápek. Několik vlašských ořechů se rozpůlí a do vyprázdněných polovin skořápek se připevní maličká svíčka - nejsnáze pomocí nakapaného vosku. Někdy se používaly ohořelé svíčky, které se získaly v kostele na ranní mši, což ovšem hrozilo obviněním z čarodějnictví. Ořechová lodička se zapálenou svíčkou se vypustí do větší nádoby s vodou. Lodičky se však nepouštěly jen doma v umyvadle či vaně, ale i v říčkách, potocích, na rybníku atd. Svou lodičku si musí zhotovit každý sám. Jakmile zapálíte svíčku a vložíte lodičku na hladinu, se dozvíte, co vás čeká a nemine wink.

 

Zde se dozvíte, co který úkon lodičky znamená :
 
Lodička zůstala u břehu - v příštím roce vás nečekají žádné změny, vše zůstane při starém.

Lodička se okamžitě potopí - veškerá snaha zlepšit svou situaci bude marná.

Lodička se potopí až po chvíli - vlastní neuvážeností, shodou okolností či náhod se vaše snažení přes dobrý začátek mine účinkem.

Lodička pluje bok po boku s jinou lodičkou - láska a přátelství, též výhodná obchodní spolupráce. Čím dříve se boky lodiček dotknou, tím rychleji najdou jejich majitelé k sobě cestu a čím déle spolu lodičky plují, tím pevnější bude jejich vztah. Ve vztahu bude dominovat ten, jehož lodička pluje první. Jsou-li lodičky vyrovnány, o

čekávejte harmonické partnerství.

Rodinný kruh - pokud se všechny lodičky semknou a vytvoří kruh, znamená to bezproblémové soužití a vzájemné přátelství, úctu a toleranci.

Lodička uprostřed ostatních (tvoří střed kruhu) - její majitel potřebuje ochranu a pomoc, je velmi zranitelný a citlivý. O vztazích mezi členy rodiny usuzujeme podle vzdáleností, jaké mezi sebou tvoří jejich lodičky. Čím je vzdálenost mezi nimi větší, tím chladnější jsou vztahy mezi jejich majiteli a naopak.

Jedna z lodiček zůstane mimo rodinný kruh - její majitel v nadcházejícím roce rodinu opustí.

Lodička sama dopluje k druhému břehu - bez cizí pomoci získáte, po čem toužíte.

Lodička se točí v kruhu - nerozhodnost, přešlapování na místě; ujasněte si, co vlastně od života chcete.

Lodička potopí jinou lodičku či lodičky - majitel "agresivní" lodičky je rozhodnut uskutečnit své plány za každou cenu. V případě, že se jedná o lodičky manželů či milenců, znamená to hádku, rozchod, vážnou kolizi partnerských vztahů.

Lodička nabere vodu, ale dorazí k protilehlému břehu - svůj záměr uskutečníte s odřenýma ušima.

Lodička mění partnera - lodička se vždy na okamžik připojí k jiné, aby ji záhy opustila a vyhledala novou společnost - v nadcházejícím roce budete usilovně hledat sami sebe, ujasňovat si své plány a touhy a sexuální orientaci.

Zhasnutá svíčka - svíčka pohasne v okamžiku, kdy vyslovíte svou otázku - jste neupřímní k sobě i ostatním.

Svíčka pohasne, lodička se sice nepotopí, ale zůstane v přístavu - ve skutečnosti je vám záležitost, na kterou jste se ptali, lhostejná.

Lodička dopluje k protilehlému břehu se zhasnutou svíčkou - za dosažení cíle zaplatíte příliš vysokou cenu. Zvažte ještě jednou, zda skutečně stojí za to o něj tak usilovat.

Lodička se připojí k jiné a té zhasne svíčka - svým chováním zapříčiníte ztrátu lásky milovaného člověka, též odmítnutí prosby.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.