Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

Ledus pelde/Kreščeņije/Ice hole swim

A cache by iceseal Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 19 January 2020
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

19 January 2020, 13:00 - 15:00

[LV] Pasākumā parunāsim par atrašanos uz ledus un peldēm ledusaukstā ūdenī (tie, kas to vēlēsies arī varēs izpeldēties).

19.janvārī ar ūdeni notiek brīnumainas lietas! Mēs zinām, ka mūsu ķermenī plūst asinis un, ka tās noteiktos laikos atjaunojas. Zemeslode arī ir dzīvs organisms un šajā naktī un dienā notiek interesantas lietas. Īsta Mistērija! Arī Zemes asinis (ūdens) regulāri ataunojas un viedākie cilvēki to ir ielāgojuši. Avota ūdens, kas šajā laikā tiek pildīts traukos, glabājas skaidrs un dzidrs pat vairākus gadus! Šajā laikā dažas tautas veic īpašus rituālus. Mūsu platuma grādos visizplatītākā ir pareizticīgo peldēšanās āliņģī ("Kreščenije"). Šī pelde, ledusaukstajā ūdenī, tiek salīdzināta ar kristīšanu. Šis ir arī laiks, kad pārbaudīt savu rudenī uzsākto norūdīšanos praksi vai arī pirmo reizi ielīst ledusaukstā ūdenī. Arī par īstu ziemas peldētāju kļūst tieši šajā laikā, jo parasti tad ir arī kārtīgs aukstums. Lai Jūs iedrošinātu ielīst ledusaukstā ūdenī  - būs sarunātas Sauleskalna mazās pirts telpas. Parkings tieši pie mazās pirts ēkas.

Pasākuma laikā pastāstīsim teorētisko daļu par peldi āliņģī, kā arī centīsimies pastāstīt par bīstamo atrašanos uz ledus. Ko darīt, ja esi ielūzis tajā? Ko vilkt mugurā, ja dodies ziemā pa ledu uz kādu salu pēc slēpņa? Ko paņemt līdzi drošībai? Iepriekšājā, Lucavsalas eventa ierakstā, Rollsons izteica tāda eventa organizēšanas vēlējumu... Veidojot ziemas peldētāju čempionātu āliņģus ledū (pat 4,5mx25m lielus) ir iekrājusies šāda tāda pieredzīte! :)

Pēc pasākuma 30min oficiālās daļas (kas visiem ir par brīvu) ar saimniekiem ir sarunāts, ka varēs divas stundas izmantot mazās pirts telpas un pakarsēties arī rīktīgā pirtiņā (par ziedojumiem līdz 5 euro). Ņemam līdz arī groziņus, lai nav jāsēž pie tukša galda! Un arī pašu stāstus par gadījumiem un negadījumiem uz ledus! ... un varbūt jau pēc trešā vai ceturtā pirts apmeklējuma, beidzot varēs ielīst ledus aukstajā ūdenī !!!

Ieteicams paņemiet līdzi tīrus traukus (labāk stikla), kur ieliet svaigu un dziedinošu ūdeni no Bumbieravota.

 

[ENG] On January 19, the main rites on the Epiphany takes place which is bathing in the ice hole. It is believed that plunging into the hole on January 19 gives the strength and health for the whole year. The strength of your voice, at least. And it is quite possible you are going to believe in God the moment you touch the freezing water. At this time the water is considered to have the healing properties.

To bathe in the ice hole, it is possible to do it any  time on January 19. It can be morning, afternoon or even in the evening. However, if you plan a bath in the ice-hole at the Epiphany you must always take into account the state of your health. There is also an option to wash with the baptismal water collected in the ice-hole.

 

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.