Skip to Content

<

Litomysl Adventure No.1

A cache by F8314 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 12/28/2019
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Litomyšl

Zveme Vás na krátkou procházku po Litomyšli. Město samotné jistě představovat nemusíme, tento východočeský architektonický a kulturní skvost dnes obývá asi 10 000 obyvatel. Na Zámeckém návrší se nachází zámek, jehož pohádková jedinečnost je stvrzena zápisem na seznam Světového kulturního dědictví - UNESCO. Každý rok se zde koná širokožánrový kulturní svátek - Smetanova Litomyšl - pojmenovaný po nejslavnějsím zdejším rodákovi, Bedřichu Smetanovi.

Naše dobrodružná výprava "Litomysl Adventure No.1" vás na 5 zastávkách provede místy spojenými s místní kulturou až vás v závěru přivede k této "Mysterce".

Kdyby po Vás aplikace náhodou chtěla heslo, je prosté - Litomysl.

Lab cache

Lab cache je trochu netradiční formou Geocachingu. Slouží hlavně prozkoumání nových technologií a nových cest pro budoucnost hry. Narozdíl od ostatních typů nemusí mít, a zpravidla nemá, fyzickou schránku ani logbook, může být ukrytá i v budovách. Lab cache byly dříve neodmyslitelně spojené pouze s většími (Mega a Giga) eventy.

Na jaře 2019 Groundspeak, organizátor Geocachingu, oznámil, že v rámci testování umožní vytvoření dlouhodobějších sérií Lab cache - pod pozměněným názvem - Adventure Lab. Naše série "Litomysl Adventure No.1" je jednou z těchto testovacích sérií.

Další informace najdete například na geowiki.

 

Aplikace Adventure Lab

Pro odlov této série ale i ostatních a dnes i Mega/Giga eventových sérií Lab cache potřebujete speciální aplikaci nazvanou Adventure lab.

Ta je dostupná pro Android i iOS, podmínkou pro její chod je i internetové připojení.

Odkazy ke stažení z oficiálních marketů najdete na adrese labs.geocaching.com.

 

Odměnou za odlov série "Litomysl Adventure No.1" Vám bude poloha této stejnojmenné mysterky. Po odhalení jednotlivých zastávek získáte vždy jednu číslici, reprezentovanou písmeny A-E, kteoru dosadíte do následujícího vzorce.

N 49° 52.ABC' E 16° 18.DEA'

 

Šťastný lov!

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.