Skip to Content

<

Community Celebration Event - "T-S 20 NA PLÁNI"

A cache by TRONIK71 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 25 July 2020
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

25 July 2020, 14:00 - 16:00

V Evropě se pomalu schyluje k válce. Československo staví val na obranu republiky, jehož součástí je i pevnostní uzávěra v malebné vesnici na úpatí Jestřebích hor Chlívce. V září roku 1938 čekají vojáci na rozkaz k výstřelu. Nepřišel...

"T-S 20 Na Pláni" je dvoupatrový bunkr se třemi pancéřovými zvony. Byl postaven v době 25. - 30.4.1938. Celkový objem betonu je 1657 kubických metrů. Největší tloušťka stěny je 225 cm a osádku tvořilo celkem 43 mužů. V současné době se v tomto bunkru nachází muzeum umístěné v krásném kraji, věnované regionálnímu vojenskému odboji a výstavbě opevnění.Co předcházelo těmto událostem, díky komu vzniklo Československo, aby mohlo být ukradeno a zase vybojováno zpět? Na to vše by Vám měla odpovědět expozice v prostorách pěchotního srubu T-S 20 „Na Pláni“. V malém muzeu nahlédnete do života československých legionářů v Itálii, prožijete budování opevnění na úpatí Jestřebích hor, atmosféru mobilizace ze září 1938 a následnou hořkost Mnichovské dohody. Seznámíte se s československým ale i domácím odbojem. Zejména s osudy skupiny SILVER A a životem úmyslně zapomenutého divizního generála Jana Kratochvíla, velitele 1. Československého armádního sboru v SSSR.

Takže tímto bych Vás rád pozval v rámci konání oslav výročí 20 let geocachingu k přátelskému posezení u ohně na bunkru "T-S 20 Na Pláni" s prohlídkou bunkru a dvou přilehlých řopíků v době trvání zhruba 45 minut. Event proběhne od 14:00 hod. do 16:00 hod. v případě většího zájmu o prohlídku bunkru bude tento program trvat i déle. Logbook bude na místě, ale pouze po dobu konání Eventu.

Pro účastníky Eventu bude připraven :


- oheň na upečení svých vlastních donesených buřtů.
- možnost i několik buřtů zakoupit u obsluhy bunkru (prostě takové lesní občerstvení).
- občerstvení v podobě alko i nealko nápojů.
- pro zájemce bude zajištěna prohlídka bunkru a dvou řopíků s výkladem (vstupné dospělí 50,- Kč. dítě 30,- Kč.).
- rozdělení do skupin dle zájmu o prohlídku bunkru na místě konání Eventu, možno tři skupiny po 15-ti až 20-ti osobách.
- eventová CWG cena 10,- Kč. (zájemci prosím napište počet CWG).

Na místo prosím nejezděte autem !!! použijte vyznačené parkoviště.

Community Celebration Events - 2020

Tento event je součástí série limitovaných eventů Community Celebration pořádaných k oslavě 20 let geocachingu. Více o této unikátní možnosti získat speciální ikonku najdeš na Geocaching blogu.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.