Skip to content

This cache is temporarily unavailable.

Rikitan: Už je po evente, tak ho zhasínam na mape. Logovať sa dá stále.

Ešte vyhodnotím súťaž - kto nepočul na evente - skutočný, konečný počet logov FitReviewera je 27214. Svojim tipom (26273) sa k tomu najviac priblížil @Mokušiak - ktorému aj takto gratulujem - a odniesol si kolekciu našich 33 SWG-čiek, vrátane toho prvého z roku 2011. Čestné poďakovanie patrí aj ďalším blízkym tipom od Django1, Orsagovci a Basetovci, ktorí sa zmestili do intervalu plus - mínus 15 percent.

More
<

Túlavé Topánky XLIV - Vtáčnik

A cache by Rikitan & Adushka Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 09 October 2021
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

09 October 2021, 13:00 - 15:00

Túlavé Topánky XLIV
Hviezdicový výstup na Vtáčnik
Ahojte,
pozývame vás na celodenný turistický event z legendárnej série Túlavé Topánky. Prvýkrát v ich 13-ročnej histórii nás privedú do pohoria Vtáčnik na Hornej Nitre, na rozhraní okresov Prievidza, Partizánske, Žiar nad Hronom a Žarnovica.
Miesto stretnutia: vrchol Vtáčnik, 1346 m.n.m.
Dátum a čas: sobota, 9. október 2021, 13:00 - 15:00 na vrchole

Event sa koná za každého počasia. Treba sa pripraviť aj na dosť vrtkavé.

topánočka Špeciálna príležitosť si žiada aj špeciálnu oslavu. Túlavé topánky sa dočkali svojho vlastného geocoinu! Ide o jednu z 19 oficiálnych verzii geocoinu "Celebrating 20 Years of Geocaching 2020", s názvom "Stray Boots" (teda Túlavé topánky).

Autormi tejto jemnej a sviežej verzie sú Musashimaru, Rikitan a Kikonan. Výtvarné prevedenie geocoinu je inšpirované meniacimi sa farbami našej prírody, od prenikavej jarnej zelenej až po pastelovú hneď jesenného lesa.

Galéria (rozklikni) :


Pre účastníkov 44. edície Túlavých topánok je určená limitovaná edícia - 44 geocoinov. Môžete si ich zarezervovať cez tento formulár, s vyzdvihnutím len na samotnom evente.

Prednostné právo na zakúpenie jednej mince v hodnote 12 Eur majú všetci "tuláci", ktorí sa zúčastnili aspoň 12 Túlavých Topánok. Spolu je vás 26.

Vo verzii "Stray Boots" / "Túlavé Topánky" bolo vyrazených iba 50 geocoinov.

Samozrejme, každý účastník môže s darčekom na pamiatku v podobe SWG.

Výstupové trasy a program

Na vrchol Vtáčnika vedie viacero turistických chodníkov zo všetkých svetových strán, ani nehovoriac o množstve alternatív. Väčšinu z nich som si prešiel a každý z nich ponúka iné, osobité krásy. Sú krajinársky veľmi pestré a atraktívne v každom ročnom období.

Preto sme výstup naplánovali ako hviezdicový - každý si môže vybrať trasu podľa svojich preferencii, možností, schopností ... či neodlovených kešiek na trase. Verím, že pribudnú aj nejaké nové.
hiking
Samozrejme, môžete sa sem vybrať aj celkom po vlastnej osi, trasy sú len na inšpiráciu.
1. Kamenec p. Vtáčnikom - Gepňárova dolina
výstup 7.2km, 3:05 hod., stúpanie: 956m, trasa (link)
Asi najobľúbenejšia trasa na Vtáčnik nevedie turistickými značkami, ale náučným chodníkom z Gepňárovej dolina za obcou Kamenec pod Vtáčnikom. Úvod trasy vedie popri turistickej chate Pod Končitou, čo je tiež vhodný východiskový bod. Rátajte s početnými odbočkami za keškami na skalách Hrádku.
2. Lehota p. Vtáčnikom - Baškova dolina
výstup asi 8km, 4 hod., stúpanie: 1175m
Turisticky zdatnejší fajnšmekri sa môžu vydať po stopách Martina Knora z Baškovej doliny cez Volkove skaly. Atraktivitu trasy vám vyšperkuje pozoruhodná virtuálka Ferratka Volkov zub od TTuristu. Radno vyraziť včas!
3. Červená hrebeňovka
dĺžka 106.5km, 30:20 hod., stúpanie/klesanie: 4133m / 3843m, trasa (link)
Od Handlovej, či od Nitry, cez vrchol Vtáčnika prechádza trasa Ponitrianskej magistrály. Určite si viete naplánovať viacdenný prechod tak, aby sme sa na vrchole akurát stretli.
4. Z obce Kľak
výstup 6.2km, 2:25 hod., stúpanie/klesanie: 746m, trasa (link)
Najmenej náročná trasa na vrchol vedie z partizánskej obce Kľak, ktorá bola za vojny tragicky vypálená. V dátum konania eventu bude mať návšteva obce dodatočný rozmer. Trasu si možno spestriť odbočkou k Pokutskému vodopádu.
5. Z obce Prochoť
výstup 7.6km, 2:55 hod., stúpanie: 831m, trasa (link)
Trasa pre tých, ktorí nechcú, aby ich cestou rozptyľovali kešky :) Alebo tu nejaké do mája pribudnú? Zaradil som ju sem ako raritku - na relatívne krátkom úseku sa prejdete po všetkých 4 farbách turistických značiek.
Akokoľvek sa na vrchol Vtáčnika vydáte, budeme vás tam čakať medzi 13:00 a 15:00 s putovným "topánkovým" logbookom a pamätným SWG. Pohostenie bude v štýle "národ sobě" - občerstvíme sa navzájom.

Ak sa sem chystáte, prosím, zalogujte Will Attend log - neunikne vám tým žiaden nový oznam.
komunitná oslava
Ako vidíte, event vychádza so špeciálnou ikonkou Komunitnej oslavy. Máme na to hneď niekoľko dôvodov, preto veľmi rád využívam túto možnosť. Ten celosvetový dôvod poznáme všetci - oslavy 20. výročia vzniku geocachingu.

Okrem neho však stojí za prípitok aj regionálny dôvod. Ak počítame aj eventy, na sklonku roku 2019 bola v okrese Prievidza publikovaná keška s poradovým číslo 1000. Túto métu dosiahli skôr než Prievidza iba štyri veľké okresy - Košice-okolie, Banská Bystrica, Žilina a Prešov.

No pripomínam si aj jedno osobné výročie. V máji 2020 ubehlo 15 rokov od založenia mojej prvej vlastnej kešky - Spa Bojnice. Aktuálne je to najstaršia keška v okrese Prievidza. Keď som ju zakladal, bola tu len keška The bridge - Most na Remate. Je úžasné, ako sa geocaching odvtedy rozvinul.
Spa Bojnice
Dobová podoba kešky a GPS prijímača. Jarikd, 2006.
Tešíme sa na spoločný výlet v znamení míľnikov a výročí.

Komunitné oslavy 2020

Tento event je súčasťou limitovanej série eventov - komunitných osláv, pri príležitosti 20. výročia vzniku hry geocaching. Eventy sa konajú od 2. mája do 31. decembra 2022. Viac o komunitných oslavách sa dočítate na Geocaching Blogu.

Community Celebration Events - 2020

This Event is part of a limited release of Community Celebration Events to celebrate 20 years of geocaching. Geocachers hosted events between May 2, 2020 and December 31, 2022. Learn more about Community Celebration Events on the Geocaching Blog.


Listing version: 1.6 | 6th Oct 2021 | Yes, I speak English, feel free to come
Zdroje: Titulná fotka Hrádok - autor je Martin Kosír

Additional Hints (No hints available.)