Skip to Content

<

Community Celebration Event Děčín - vodní edice

A cache by Sutech Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Friday, 08 May 2020
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

08 May 2020, 13:00 - 15:00

DĚČÍN - VODNÍ EDICE
Přijďte s námi oslavit 20 let Geocachingu. 


Stručná historie počátků Geocachingu:

  • 1. května 2000 tehdejší americký prezident Bill Clinton oznámil odstranění umělé odchylky přidávané do signálu GPS. Geocaching vznikl v USA bezprostředně poté.
  • 2. května 2000 byla umělá odchylka skutečně vypnuta a tím se zlepšila přesnost tohoto vojenského navigačního systému pro běžné civilní uživatele z desítek až stovek na několik metrů. Téhož dne Dave Ulmer publikoval na Usenetu svou poznámku o možné celosvětové hře Stash Game.
  • 3. května 2000 Dave umístil první keš hry GPS Stash Hunt - Stash #1 na souřadnicích N 45 17.460 W122 24.800.
  • 4. května 2000 nalezl tuto první keš Bob Perschau (podle Geocaching HQ však byl první Mike Teague), který píše o hře jako o GGPSSH - Great GPS Stash Hunt.
  • První keš mimo USA byla ukryta na Novém Zélandu 12. května 2000, autorem byl Peter McKellar.
  • Třetí zemí, kde byla ukryta keš se stalo 15. 5. 2000 Chile. Autorem byl Carlos J. Orrego.
  • 30. května navrhl Matt Stum poprvé místo Stash používat termín Geocache a hře říkat Geocaching (mj. pro "nelegální příchuť" slova Stash). Dave to akceptoval den poté a 1. června oznámil, že "oficiální" název nové hry je Geocaching (Stash Hunting zůstal názvem "neoficiálním").
  • První keš v Evropě byla umístěna v Irsku (Bray Head, County Wicklow - s výhledem na Irské moře) dne 3. června 2000. Autorem byl Chris O'Byrne. Za první měsíc nové hry bylo ukryto 21 keší.
  • První dosud aktivní keš v ČR je GCE50 Tex-Czech od Kennetha, McKeny a Ethana z 1.6.2001 umístěná v přírodní rezervaci u Štramberku.

(zdroj: GeoWiki)


Community Celebration Eventy:

U příležitosti oslav 20 roků Geocachingu se Geocaching HQ rozhodl náhodně vybraným geocacherům splňujícím podmínky umožnit uspořádat jeden z celkových 20 200 speciálních eventů, které budou postupně uvolňovány v průběhu roku 2020. Cacheři jej mohou pořádat mezi 2. květnem a 31. prosincem 2020.

Více informací o Community Celebration Eventech zjistíte na Blogu o Geocachingu.


Program akce:

Přijďte s námi oslavit významné výročí našeho společného koníčku Community Celebration Eventem v Děčíně v rámci speciální vodní edice a získejte unikátní ikonku do profilu.

Termín: 8. 5. 2020, 13:00 - 15:00 hodin

Místo: na výchozích souřadnicích na děčínském poloostrově

Program: bude upřesněn, můžete se nicméně těšit na spanilou jízdu po řece a další vodní radovánky, grilování, soutěže o hodnotné ceny a možná příjde i samotný severočeský reviewer


Těšit se na vás bude Sutech a celý organizační tým

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.