Skip to Content

This cache is temporarily unavailable.

LiM: Good Bye 2019 ...

More
<

Good Bye 2019 (BP59)

A cache by Podbeskydský rozlučkový spolek Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Tuesday, 28 January 2020
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

28 January 2020, 19:00 - 19:30

Jedinečná příležitost ! Světově poslední ze série eventů "Good Bye 2019".  Sice bez možnosti obdržet speciální suvenýr za účast, zato však ideální pro zisk originálního CWG série "PF 2019" !

 

 

  Také vám připadá, že rozloučení s rokem 2019 ještě před půlnocí posledního dne prosince bylo předčasné ? Lamentujete, že jste ještě nestačili zhodnotit všechno, a na vstup do nového letopočtu tak nejste patřičně připraveni ? Nezoufejte, naskýtá se nová, ale opravdu již poslední, možnost zhodnotit uplynulých 365 dní, pochlubit se svými úspěchy, zamyslet se nad poučením z neúspěchů, a stanovit plány na 365 dní následujících. Vzhledem k datu konání srazu zároveň ideální příležitost k eliminaci těch letošních předsevzetí, která nepřežila ani první měsíc, a nahradit je novými, lepšími. Stejně jako vy, tak i my v beskydském spolku věříme, že nový ROK pod znamením KRYSY nemůže nabídnout nic jiného než hojnost, pohodu, čistotu a radost. Přivítáme ho symbolickým ohňostrojem v podobě odpálení prskavky.

 

 

Chápeme, že v mnohých ještě doznívají zbytky vánoc, a proto trasa lednové procházky nebyla nastavena nijak náročně, vždyť kóta ke zdolání ční do výšky pouhých 524 metrů, ovšem i mezi laickou veřejností je známo, že právě zde, na nenápadné vyvýšenině s krycím názvem Mt.Čupek, probíhají tréninky pro výstup na nejslavnější himalájské vrcholy. Zní to na leden příliš bláznivě ? Zvládneme to ? Zde je pár faktů, resp. výhod zmíněného Mt.Čupku oproti nejvyšší hoře světa:

  • výška sněhu: max. 1/50 poprašku Mt.Everestu, pravděpodobně však ještě méně
  •  teplota: řádově vyšší o 20° C
  •  kyslík: dostatečně vysoko pro pobyt nad smogem regionu, komfortně nízko pro nutnost použití dýchacího přístroje
  •  převýšení: 20x menší
  •  počet turistů: 5x nižší

Jak je vidět, Mt.Čupek vítězí na celé čáře a proto právě on se jeví být ideálním vrcholem pro večerní lednovou procházku a rozhýbání svalů znavených vánočním nicneděláním. Zvládnout cestu by měl každý průměrný horal. Pro jistotu, vezměte však s sebou něco na zub, samozřejmě však pouze ze zásob roku 2019 (prosím nezaměňovat s potravinami, jejichž poživatelnost v roce 2019 či dříve skončila). Každý, kdo s sebou přivede alespoň jednu krysu, bude odměněn speciální cenou horského vůdce. 

 

 

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.