Skip to Content

<

Túlavé topánky XLIV - Riaba skala

A cache by Marška Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 11 July 2020
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

11 July 2020, 13:00 - 14:00


SK:

TT XLIV - Riaba skala - Poloniny (1160 m.n.m)
 

Na známosť sa dáva, že 13.6. 2020 sa stretneme na Riabej Skale, v poradí na 44. evente Túlavé topánky. Tento event bude mať niekoľko prvenstiev.
 
V prvom rade ide o prvý event, ktorý sa uskutoční v pohraničí PL/SK na poľskej strane. Dôvodom je, že naši poľskí bratia nemajú také prísne podmienky uskutočňovania stretnutí v národných parkoch. Stačí ak sa budeme držať na značenej trase a všetko bude v poriadku :) Týmto srdečne pozývam aj všetkých poľských kešerov, ktorí by mali záujem o stretnutie.

Ďalej je tento event zatiaľ najvýchodnejším eventom z danej série, a pravdepodobne aj dlho ostane :) Na východe vraj nič nemáme, tak sa príďte pozrieť aj z ďalekého západu :)

Ďalšou zaujímavosťou je, že sa event prakticky ustkutoční v dvoch národných parkoch, v slovenských Poloninách ako aj v Biesczadskom parku narodowom na poľskej strane.

Výstup sa uskutoční hviezdicovou formou, kto si odkiaľ vyberie cestu. Pre zaparkovanie auta som vybral dva najjednoduchšie prístupy:
  • V obci Runina na Slovensku môžete odparkovať svoje auto a po zelenej značke sa vyberiete až na Sedlo pod Ďurkovcom, kadiaľ sa po červenej hrebeňovej značke dostanete až na Riabu skalu. Dĺžka tejto trasy je 6km, prevýšenie 680m a odhadovaný čas 2h 25min.
  • Z poľskej strany je najjednoduchší prístup z obce Wetlina, po žltej značke na Jawornik a následne po zelenej značke na Riabu skalu. Dĺžka tejto trasy je 7,6km, prevýšenie 730m a odhadovaný čas 2h 45min. Samozrejme, ak si niekto zvolí inú trasu, je to na jeho zvážení, ja uvádzam cesty najmenšieho odporu :) 


 
Vidíme sa v sobotu, 13. júna 2020 od 13:00 - 14:00. 
 
Teším sa na Vás!
 


PL:

 
Wiadomo, że 13.6. w 2020 roku spotkamy się na wzgórzu Riaba skała, na 44. wydarzeniu Túlavé topánky ( Wędrujące buty ). To wydarzenie będzie miało kilka pierwszych razów:
 
Przede wszystkim jest to pierwsze wydarzenie z tej serii, które odbędzie się w strefie przygranicznej PL / SK po stronie polskiej. Powodem jest to, że nasi polscy bracia nie mają tak surowych warunków na organizowanie spotkań w parkach narodowych. Po prostu trzymaj się oznakowanego szlaku, a wszystko będzie dobrze :) Serdecznie zapraszam wszystkich polskich keszerów, którzy chcieliby się spotkać.

Co więcej, to wydarzenie jest nadal najbardziej wysuniętym na wschód wydarzeniem w serii i prawdopodobnie pozostanie na długo :) Najwyraźniej nie mamy nic na wschodzie, więc przyjdź zobaczyć i z dalekiego zachodu.

Innym ciekawym faktem jest to, że wydarzenie odbędzie się praktycznie w dwóch parkach narodowych, w słowackich Połoninach oraz w Bieszczadzkim Parku Narodowym po polskiej stronie.

Aby zaparkować samochód, wybrałem najprostsze podejście: Ze strony polskiej najłatwiej jest dojść ze wsi Wetlina, idąc żółtym szlakiem na Jawornik, a następnie zielonym szlakiem na Riaba skałę. Długość tej trasy wynosi 7,6 km, wysokość 730 m, a szacowany czas 2 godziny 45 minut. Oczywiście, jeśli ktoś wybierze inną trasę, to według własnego uznania wymieniam ścieżki najmniejszego oporu :)
Do zobaczenia w sobotę, 13. czerwca 2020 od 13:00 do 14:00.
 
Do widzenia!
 

Zdroj obrázkov: https://hornyzemplin.korzar.sme.sk/c/20797155/riaba-ci-jaraba-skala-navstivte-krasny-kut-polonin.html

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.