Skip to content

This cache is temporarily unavailable.

kikonan: Termín eventu je predbežný. Neskôr spresním podľa vývoja situácie. Viac ako o 6 mesiacov ho aj tak posunúť neviem.

More
<

EPIDEMIC ☣️ Antarctica Edition

A cache by kikonan Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 12 June 2021
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

12 June 2021, 15:00 - 17:00

COVID-19

Koronavírus, alebo tiež "hnusoba", či "China virus" sa šíri po celom svete a v súčasnosti prakticky niet krajiny, v ktorej by sa tento vírus nevyskytol. Teda, jedna by tu bola. V Antarktíde zatiaľ nebol detektovaný žiadny výskyt COVID-19. Tento event má byť povzbudením, že raz aj Slovensko bude ako Antarktída - bez koronavírusu.

Antarctica

EVENT

Poraziť hnusobu celosvetovo nie je ľahké. Na Slovensku sa to darí s premenlivými výsledkami. Igor by o tom vedel rozprávať. Na tomto evente si bude môcť každý vyskúšať boj s pandémiou. Hlavným bodom eventu bude totiž hranie upravenej verzie wherigo hry Epidemic, ktorú asi mnohí poznáte ako PET kešku umiestnenú v parku a viacerí ste ju asi aj hrali. Ide o tímovú hru, v ktroej bojujete proti šíriacej sa nákaze. Ide o tímovú hru na motívy spoločenskej hry Pandemic. 

GEOCOIN

Geocoin

Ako spomienku na svetadiel, ktorý je stále bez COVID-19 alebo ako cieľ dosiahnuť jeho nulový výskyt na Slovensku, rovnako ako v Antarktíde, bude počas konania eventu možné kúpiť si limitovanú edíciu geocoinu Celebrating 20 Years of Geocaching 2020 v prevedení ANTARCTICA. Mincu si budú môcť prednostne kúpiť aktívni účastníci eventu. Pasívnym účastníkom neviem zaručiť, že na nich minca zostane. Základná cena mince je 13 €. pričom aktívnou účasťou na evente bude možné získať odmenu:

  • pri úspešnom dokončení hry antarktické osvieženie a minca za 10€,
  • pri neúspešnom dokončení hry antarktické osvieženie a minca za 12 €.

ALTERNATÍVY

Aby sa každý mohol hrať tak, ako chce, poúkam nasledovné alternatívy účasti na evente:

  1. Aktívna účasť (začiatok hrania 15:00 - 15:30)
  2. Pasívna účasť bez záujmu o mincu/zmrzlinu (15:30 - 17:00)
  3. Pasívna účasť so záujmom o mincu/zmrzlinu (16:30 - 17:00)

Aktívni účastníci sa pred eventom zaregistrujú, poskladajú tímy a uvedú svoj záujem o mincu

HRA

Hra sa virtuálne odohráva na území Slovenska, ktoré je reprezentované Sadom Janka Kráľa. Ochorenie sa množí v jednotlivých mestách a šíri sa medzi susednými mestami. Schématicky situáciu znázorňuje nasledovná mapka. Spojnice medzi mestami určujú, kde dochádza k prenosu nákazy medzi mestami.

Vytvorený tím musí popri udržiavaní stupňa nákazy v mestách na prijateľnej úrovni nájsť liek proti nákaze. Na nájdenie lieku je potrebné nájsť a zozbierať vzorky, ktoré sú umiestnené v niektorých mestách. Kod lieku je možné získať analýzou všetkých vzoriek.

Územie, na ktorom sa hra odohráva nie je veľké, ale v tíme sa vám môžu zísť dorozumievacie zariadenia (napr. PMR, mobily alebo aspoň rýchli poslovia). Schématický plánik je aj súčasťou wherigo hry, ale odporúčam ho zobrať so sebou aj v papierovej podobe. Písadlá sa tiež možno zídu.


Community Celebration Events - 2020

This Event is part of a limited release of Community Celebration Events to celebrate 20 years of geocaching. Geocachers hosted events between May 2, 2020 and December 31, 2021. Learn more about Community Celebration Events on the Geocaching Blog.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.